SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

LinkedIn zwolni niemal tysiąc osób z powodu pandemii koronawirusa

Międzynarodowy serwis społecznościowy LinkedIn, należący do koncernu Microsoft, zapowiedział, że musi zwolnić 960 osób, co stanowi 6 proc. ogólnego zatrudnienia w firmie. Decyzja jest związana z załamaniem rynku pracy z powodu pandemii koronawirusa.

Fot. Pixabay Fot. Pixabay

O planach dotyczących zwolnień LinkedIn poinformował w wiadomości zamieszczonej na swojej stronie. Serwis społecznościowy, specjalizujący się w kontaktach zawodowo-biznesowych, podał, że pandemia koronawirusa miała wpływ na jego produkty rekrutacyjne.

LinkedIn pomaga pracodawcom ocenić przydatność kandydata na dane stanowisko, a pracownicy korzystają z platformy w celu znalezienia nowej pracy. Ponieważ firmy na całym świecie zwalniają pracowników lub znacznie ograniczają zatrudnianie nowych osób, odbiło się to na kalifornijskiej platformie społecznościowej.

Dyrektor generalny serwisu Ryan Roslansky powiedział, że firma zapewni zwalnianym pracownikom co najmniej 10 tygodni odprawy oraz ubezpieczenie zdrowotne na rok dla pracowników w USA, a także zatrudni na nowo utworzone stanowiska zwolnionych pracowników.

Zwolnienia ruszą w tym tygodniu

- To jedyne zwolnienia, jakie planujemy” - powiedział Roslansky. Dodał, że zwalniani pracownicy będą mogli zachować firmowe telefony komórkowe, laptopy, co ma im pomóc w poszukiwaniu nowej pracy.

Jeszcze w tym tygodniu ruszą zwolnienia, a pracownicy będą dostawać zaproszenia na rozmowy w ciągu najbliższych kilku godzin. - Jeśli nie otrzymasz zaproszenia na spotkanie, to znaczy, że zwolnienie cię nie dotyczy - powiedział pracownikom Roslansky.

Linkedin.com w kwietniu odwiedziło 2,43 mln polskich użytkowników, czyli 8,62 proc. wszystkich internautów w naszym kraju. Wykonali tam 14,64 mln odsłon, każdy przeciętnie sześć - pokazują dane z badania Gemius/PBI opracowane przez Wirtualnemedia.pl. Linkedin.com stracił 321,8 tys. użytkowników (11,7 proc.) i 7 mln odsłon (32,3 proc.).

Obecnie LinkedIn ma na całym świecie 675 mln użytkowników, osiąga rocznie 7,5 mld dolarów przychodów i i zatrudnia ponad 16 tys. pracowników.

Dołącz do dyskusji: LinkedIn zwolni niemal tysiąc osób z powodu pandemii koronawirusa

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl