SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Lionsgate z niższymi przychodami i malejącą stratą. Kanał Starz ma 16,7 mln użytkowników

W pierwszym kwartale 2021 roku wytwórnia filmowa Lionsgate zanotowała spadek przychodów o 7,2 procent, zaś w całym roku fiskalnym wpływy firmy osiągnęły 3,3 mld dolarów. Należący do Lionsgate płatny kanał Starz na koniec marca miał 16,7 mln użytkowników.

Article

Lionsgate to funkcjonująca na rynku od 1997 r. amerykańsko – kanadyjska wytwórnia filmowa. W swoim portfolio ma takie tytuły jak „Piła”, „Rambo: Ostatnia krew” czy „Trtansporter 3”. Lionsgate jest właścicielem płatnego kanału telewizyjnego Starz, dostępnego także w formie serwisu internetowego. W ofercie Starz są popularne seriale, m.in. „Power”, „Outlander”, „Dziewczyna z doświadczeniem” oraz „Amerykańscy bogowie”.

Przychody w dół, mniejsza strata

Teraz wytwórnia Lionsgate podała niektóre wyniki finansowe dotyczące zarówno pierwszego kwartału 2021 r., jak i całego roku fiskalnego zakończonego 31 marca.

W  pierwszym kwartale br. spółka zanotowała przychody w wysokości 876,4 mln dol., co oznacza spadek rok do roku o 7,2 proc. W tym samym okresie strata netto Lionsgqate zamknęła się kwotą 37,7 mln dol., była ona niższa w porównaniu z 44,9 mln dol. rok wcześniej.

Czytaj także: Disney zamknie 100 kanałów na całym świecie

Osiągnięte przez Lionsgate kwartalne wyniki okazały się lepsze od przewidywanych przez rynek, analitycy zakładali bowiem przychody firmy na poziomie 815,1 mln dol.

W zakończonym 31 marca roku fiskalnym Lionsgate wypracowała przychody w kwocie 3,3 mld dol. oraz zysk operacyjny w wysokości 170,6 mln dol.

W komunikacie firma przyznaje, że na jej wyniki biznesowe istotny wpływ miała pandemia koronawirusa i związane z nią zamknięcie kin. Z drugiej strony na popularności zyskała platforma Starz, liczba jej użytkowników w skali roku wzrosła o 69 proc. do poziomu 16,7 mln.

Podając wyniki finansowe Jon Feltheimer, szef Lionsgate przyznał, że w niedługiej przyszłości nie jest wykluczone przejęcie wytwórni przez jeden z dużych koncernów medialnych, bowiem cały rynek zmierza obecnie w kierunku konsolidacji.

Czytaj także: Serwisy streamingowe zagrożeniem dla platform cyfrowych? "Anteny satelitarne będą ściągane z domów"

Dołącz do dyskusji: Lionsgate z niższymi przychodami i malejącą stratą. Kanał Starz ma 16,7 mln użytkowników

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl