SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Maciej Kornacki na miejsce Marcina Kuśmierza nowym prezesem home.pl

Z początkiem kwietnia 2021 roku Maciej Kornacki został nowym prezesem home.pl, firmy zajmującej się hostingiem i dostarczaniem usług internetowych. Kornacki objął tę funkcję po Marcinie Kuśmierzu, który w 2020 roku odszedł ze stanowiska i został szefem platformy Shoper.pl.

Maciej KornackiArticle

Home.pl to jeden z największych w Polsce dostawców usług internetowych. Firma jest członkiem grupy United Internet i partnerem marki 1&1 IONOS, pod której szyldem sprzedaje usługi w Czechach, Rumunii, Bułgarii, na Węgrzech i Słowacji.

Home.pl specjalizuje się w rejestracji domen internetowych, udostępnianiu hostingu dla serwisów WWW i utrzymywaniu kont poczty e-mail. Dostarcza też gotowe oprogramowanie w postaci sklepów online i sprzedaje aplikacje oraz programy poprzez swój marketplace.

Czytaj także: Pożar serwerowni OVH

Nowy prezes home.pl

Od 1 kwietnia 2021 r. nowym prezesem home.pl został Maciej Kornacki. Zastąpił na tym stanowisku Marcina Kuśmierza, który pod koniec 2020 r. zapowiedział odejście z firmy, a w styczniu br. został prezesem platformy Shoper.pl.

Maciej Kornacki pracował między innymi w SAS Institute – firmie, która jest największym prywatnym producentem oprogramowania analitycznego na świecie. W jej ramach odpowiadał za rynki telekomunikacyjne w Europie i Azji, a następnie za rynek globalny. Współpracując z Sharp Corp., stał na czele programu monetyzacji danych. Był też jednym z liderów transformacji cyfrowej w ProSiebenSat.1 Media, największym koncernie telewizyjnym w Niemczech, w okresie bezpośrednio poprzedzającym przyjęcie firmy do DAX (top 30 niemieckich spółek giełdowych).

- Home.pl to największy w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej dostawca usług internetowych. To zobowiązuje - zaznacza Kornacki w komunikacie. - Nowoczesna technologia, jakość, niezawodność oraz innowacja były i pozostają naszymi priorytetami. Jednak wiele usług internetowych stało się elementami codzienności i tym samym nie zapewnia już przewagi konkurencyjnej. Czas dzisiaj na nowe sposoby myślenia o roli Internetu w biznesie i ewolucję naszej oferty. Zamierzamy również przyspieszyć ekspansję międzynarodową.

Czytaj także: Home.pl ze wzrostem wpływów o 3,5 proc. i 46 mln zł zysku, stawia na usługi dla małych i średnich firm

Nowy prezes home.pl podkreśla też wpływ pandemii na kształtowanie trendów na rynku usług internetowych. - Na naszych oczach Covid-19 zmienia reguły gry - przyznaje Kornacki. - W nowych realiach home.pl ma bardzo jasną i niesłychanie ważną misję do spełnienia - inspirowanie oraz współtworzenie nowej rzeczywistości i nowych szans, również w obszarach edukacji czy ochrony zdrowia. Oczywiście pozostajemy kluczowym partnerem biznesowym dla MŚP w czasach postpandemicznych. Nie tylko będziemy pomagać naszym klientom przetrwać czas burzy, ale także umożliwiać im odnoszenie sukcesów w Polsce i na świecie w dobie ulegających przeobrażeniu uwarunkowań prowadzenia biznesu. To z jednej strony możliwość rozwoju dla nas, z drugiej - ogromne wyzwanie i odpowiedzialność. Jesteśmy gotowi wziąć ją na siebie - dodaje Kornacki.

Dołącz do dyskusji: Maciej Kornacki na miejsce Marcina Kuśmierza nowym prezesem home.pl

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
niesamowite
nikt zastąpił nikogo nigdzie. zero zainteresowania. dziękuję.
odpowiedź