SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Maciej Łopiński także w radzie nadzorczej PZU

Maciej Łopiński, od lutego ub.r. przewodniczący rady nadzorczej Telewizji Polskiej, został powołany do rady nadzorczej państwowej spółki PZU. Jednocześnie z funkcji wiceprzewodniczącej rady nadzorczej PZU zrezygnowała Aneta Fałek.

Maciej Łopiński przewodniczącym rady nadzorczej TVP Article

Prezes PZU Paweł Surówka w komunikacie podkreślił, że do rady nadzorczej spółki „dołącza specjalista z tak bogatym doświadczeniem menedżerskim, w tym w zasiadaniu w radach nadzorczych dużych spółek, ale także z zakresu regulacji finansowych”. - Jestem przekonany, że wspólnie osiągniemy cele biznesowe zawarte w naszej nowej strategii - zaznaczył prezes ubezpieczyciela.

- PZU SA jest jedną z bardziej rentownych spółek finansowych w Europie i konsekwentnie buduje pozycję lidera rynku ubezpieczeniowego. Dołączam do rady nadzorczej w momencie kiedy spółka będzie stawiać przed sobą nowe wyzwania w postaci zaktualizowanej strategii - dodał Maciej Łopiński.

Od lutego ub.r. Łopiński jest przewodniczącym rady nadzorczej Telewizji Polskiej, został powołany przez Radę Mediów Narodowych.

Maciej Łopiński od sierpnia 2015 roku do połowy grudnia 2016 roku był sekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta RP. Wcześniej pracował w kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego, najpierw odpowiadał za kontakty z mediami, a potem kierował całym gabinetem prezydenta. W latach 2011-2015 był posłem, a jako dziennikarz pracował od połowy lat 70. do początku lat 90.

Łopiński pracował też jako menedżer m.in. w Agencji Rozwoju Pomorza oraz firmach Przekaz, Prasa Bałtycka i Grupie Zarządzającej „Pomerania”. Zasiadał też w radach nadzorczych PZU Asset Management, KGHM, Funduszu Gospodarczego „Solidarności”, Polskiej Agencji Informacyjnej, „Gazety Współczesnej” i Radia Wnet.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Maciej Łopiński także w radzie nadzorczej PZU

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
s-i-n
tak się rozrasta brunatna pajęczyna
18 10
odpowiedź
User
widz555
"wyzwania w postaci zaktualizowanej strategii": korpo bełkot zawsze wystarczał do udawania menedżera.
20 9
odpowiedź
User
zed
Czy on w życiu robił cokolwiek bez nadania partyjnego - kiedyś PZPR, a teraz PiS?
24 10
odpowiedź
User
12
Koryto+
20 10
odpowiedź
User
!
Misiewicz+
11 10
odpowiedź