SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Maciej Orłoś narratorem w pierwszym na świecie teatrze ekologicznym Bohema House

W Polsce powstaje pierwszy na świecie teatr ekologiczny Bohema House. Pierwszą sztukę online wystawi 31 grudnia, będzie to spektakl dla dzieci i dorosłych "Calineczka. Magia tkwi w naturze". Narratorem w sztuce będzie Maciej Orłoś.

Pierwszy ekologiczny teatr na świecie został założony przez prezesa firmy Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań. Pierwsza premiera sztuki online odbędzie się 31 grudnia 2020 roku o godzinie 12.00 oraz 1 stycznia 2021 roku także o 12.00. W sztuce „Calineczka. Magia tkwi w naturze” narratorem będzie dziennikarz i twórca internetowy Maciej Orłoś.

- Moja rola w teatrze ekologicznym i zaangażowanie się w jego tworzenie było oczywiste z dwóch powodów – po pierwsze kwestie ekologii, które będą w nim realizowane - moje oddanie się dziennikarskie tematowi jest oczywiste - z cyklem „Ty śmieciu! Ekocyklicznie o gospodarce …” docieramy już do kilku milionów Polaków - stwierdza Maciej Orłoś.

Dodaje, że drugim argumentem za udziałem w inicjatywie tworzenia teatru będzie realizowanie programu zawartego w lekturach przeznaczonych dla uczniów polskich szkół.

- Coraz mniejszy wskaźnik czytelnictwa wśród młodych ludzi przeraża – być może dzięki ekosztukom uda się podtrzymać wśród młodych ludzi dyskusję na temat wartości ponadczasowych jak wolność, miłość, wzajemny szacunek - dodaje Orłoś. - Jako aktor, to także moje zawodowe powołanie, o czym wiele osób nie wie - myślę, że odnajdę się znakomicie w miejscu jakim jest Bohema House - ocenia w komentarzu dla Wirtualnemedia.pl.

- Pandemia z jednej strony pozwoliła nam zgromadzić wokół naszego ekospektaklu najznamienitszych polskich artystów i akrobatów, który wrócili z miejsc takich jak Las Vegas, czy słynne statki wycieczkowe, gdzie występowali dla największych tego świata, z drugiej strony zmusiła nas do występów online - komentuje reżyser ekospektaklu Michał Derlicki.

Dostęp do sztuki będzie możliwy za pośrednictwem: kanału YouTube „Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań”, kanału YouTube Macieja Orłosia oraz profilu społecznościowego „Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań” na Facebooku.

Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań powstała w 2002 roku jako jedna z pierwszych organizacji odzysku opakowań na polskim rynku, zajmuje się odzyskiwaniem i recyklingiem odpadów opakowaniowych od przedsiębiorców, którzy wprowadzają na polski rynek produkty w opakowaniach. Prowadzi też publiczne kampanie edukacyjne dotyczące ekologii.

Dołącz do dyskusji: Maciej Orłoś narratorem w pierwszym na świecie teatrze ekologicznym Bohema House

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
PK
Robi zawrotną karierę...
odpowiedź
User
haha
Robi zawrotną karierę...

Jacek miał rację
odpowiedź
User
Internet wrze
Co za kolejne lewackie GW + no .
Następny będzie teatr czarnego aktora - chociaż to juz ma miejsce na tęczowej platformie filmowej gdzie średniowieczna arystokracja będzie grana przez - MURZYNÓW UFF UFF UFF
Może szczepionka od głupoty, a nie od kataru by sie przydała
odpowiedź