SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Maciej Witucki: Orange zwiększa liczbę nowych przyłączy w technologii stacjonarnej

Orange zwiększa liczbę nowych przyłączy telefonii stacjonarnej. W ślad za tym poszedł wzrost średniego przychodu od klienta. – Dzięki inwestycjom, które prowadziliśmy od trzech lat i zwiększeniu zasięgu, rzeczywiście ta dynamika w ostatnim kwartale się poprawiła – mówi prezes Orange Polska, Maciej Witucki. Choć – jak podkreśla – wciąż więcej klientów rezygnuje z tej usługi.

Maciej Witucki / fot. TPSA

Maciej Witucki / fot. TPSA

Z telefonii stacjonarnej w Polsce korzysta dziś około 7,5 milionów abonentów. W przeważającej części (około 75 proc.) są to klientów Orange Polska (dawniej TP SA). Z raportów Urzędu Komunikacji Elektronicznej wynika, że od kilku lat liczba abonentów stale się zmniejsza. Maciej Witucki podkreśla, że ostatnie miesiące nie są pod tym względem wyjątkiem.

 – Netto tracimy, ponieważ dawni klienci przechodzą na telefonię komórkową albo do operatorów kablowych – mówi Maciej Witucki. – Natomiast poprawia nam się dynamika sprzedaży nowych łączy miedzianych.

Jak zapewnia, nowi klienci to nie tylko są firmy i urzędy, ale i klienci indywidualni.

 – To są osoby, które potrzebują szybkiego internetu – mówi Maciej Witucki. – Z całym szacunkiem do sprzedawanego, również przez nas, internetu bezprzewodowego, jednak najstabilniejsze i najwyższe prędkości są osiągalne i będą osiągalne wyłącznie przy użyciu internetu stacjonarnego.

Lepsza niż w poprzednich latach dynamika sprzedaży nowych łączy to, zdaniem prezesa, zasługa oferty łączonej, czyli pakietu 3P: internet, telewizja i telefon. W pierwszych dwóch kwartałach tego roku Orange Polska utrzymywał dynamikę około 150 tysięcy sprzedanych pakietów FunPack klientom, którzy do tej pory korzystali tylko z jednej usługi.

 – Biorąc pod uwagę, że I połowa roku jest zwykle słabsza, bo największą sprzedaż mamy w III i IV kwartale, to pokazuje, że Polacy kupują usługi 3P, bo te przyrosty widać po obydwu stronach, zarówno u nas, jak i u operatorów kablowych – mówi Maciej Witucki.

 I dodaje: – Dzięki temu mamy po raz pierwszy wzrost średniego przychodu od klienta od dwóch lat.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Maciej Witucki: Orange zwiększa liczbę nowych przyłączy w technologii stacjonarnej

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mandaryn
Łabędzi śpiew. Są za drodzy i zbyt wolno reagują na zmiany na rynku. Mści się to, że strategiczne decyzje zapadają we Francji, a nie w Polsce.
8 8
odpowiedź
User
zuzia
To dlaczego głąbie wmawiasz pacownikom że liczba łaczy stacjonarych spada i trzeba ich dalej zwalniać ?? Jeszcze trochę i nie będzie komu uchuchomić tego "FUCK PAKA"
8 8
odpowiedź
User
Gorath
Orange zamiast modernizowac linie i klasc swiatlowody w okolicach miast upycha tylko coraz wiecej ludzi na tych samych przestarzalych miedzianych liniach a centrale gleboko w miastach. Najlepszy dowod na to zwiekszenie wymagan co do linii a wiec ZMNIEJSZENIE REALNYCH predkosci nawet mimo warunkow technicznych pozwalajacych na wiecej i jednoczesnie marketingowe zwiekszenie predkosci w ofercie.
8 8
odpowiedź