SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Maciej Zengel nowym szefem NetWorkS!. Zastąpi Piotra Markowskiego

Od 1 stycznia 2022 roku Maciej Zengel reprezentujący Orange Polska w spółce NetWorkS! obejmie stanowisko prezesa tej firmy zastępując Piotra Markowskiego. Funkcję CTO będzie pełnił reprezentujący T-Mobile Patryk Borkowski.

Maciej Zengel Article

Według zapowiedzi w dwuosobowym zarządzie Maciej Zengel, który dotychczas pełnił funkcję członka zarządu ds. technicznych, odpowiadać będzie za koordynację działania firmy, nadzór nad obszarami finansów, bezpieczeństwa, HR, zakupów, compliance, prawnym i sprzedażowym.

Przetasowania u steru

Maciej Zengel posiada ponad 20-letnie doświadczenie na rynku telekomunikacyjnym. W Grupie Orange na różnych stanowiskach odpowiadał m.in. za nadzór nad spółkami (jako członek rad nadzorczych Teltech, Telefon 2000, ORE Marketplanet, NetWorkS!), projektami infrastrukturalnymi (dotyczącymi m.in. współdzielenia infrastruktury aktywnej oraz pasywnej czy roamingu krajowego) i zarządzanie masztami. W Orange Polska odpowiadał też za politykę częstotliwości radiowych.

Od 1 stycznia 2022 r. do zarządu firmy dołączy Patryk Borkowski obejmując stanowisko członka zarządu ds. technicznych odpowiedzialnego za operacyjne działanie spółki i nadzór nad obszarami planowania i rozwoju, budowy i optymalizacji sieci, network operations center oraz IT.

Czytaj także: Polska z najtańszym internetem mobilnym w Unii Europejskiej

Patryk Borkowski posiada ponad 15 letnie doświadczeniem w obszarze telekomunikacji w T-Mobile. Odpowiedzialny był, m.in., za projekty rozwoju i modernizacji sieci, zapewnienia jakości sieci RAN oraz wdrażanie i rozbudowę sieci w technologiach 4G i 5G. Od początku uczestniczył w przygotowywaniu projektu współpracy T-Mobile Polska i Orange Polska w ramach spółki NetWorkS!, a także nadzorował jej działanie jako członek rady nadzorczej.

Piotr Markowski, który z ramienia T-Mobile Polska obejmował dotychczas stanowisko prezesa NetWorkS! po zakończeniu kadencji zdecydował się odejść i podjąć inne wyzwania zawodowe poza branżą telekomunikacyjną.

- Chciałbym serdecznie podziękować Piotrowi za wspólną pracę w ostatnich miesiącach - zaznacza Maciej Zengel w komunikacie. - NetWorkS! posiada unikatowe na polskim rynku doświadczenie w zarządzaniu i rozwijaniu sieci mobilnych, od wielu lat wspiera dwóch wiodących operatorów. Cieszę się, że udało nam się wspólnie stworzyć nową strategię spółki i otworzyć się na nowe kierunki działania. Razem z Patrykiem będziemy mogli dalej rozwijać działalność NetWorks!.

Czytaj także: Reklama Orange Flex o neutralności klimatycznej nie naruszyła kodeksu branżowego

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Maciej Zengel nowym szefem NetWorkS!. Zastąpi Piotra Markowskiego

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl