SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Małgorzata i Tomasz Terlikowscy rozstali się z MalyDziennik.pl. „Kontynuowanie tego nie miało sensu”

Małgorzata i Tomasz Terlikowscy niewspółpracującą już z MalyDziennik.pl, który założyli w 2016 roku z firmą Net Media Broker.  - Na samym początku popełniliśmy kilka błędów prawnych i tak się to skończyło - mówi nam Tomasz Terlikowski.

Article

Malydziennik.pl wystartował w listopadzie 2016 roku jako serwis informacyjno-publicystyczny, posługując się hasłem „Na kontrze”. - Chcemy na ostro, co nie zawsze jest możliwe gdzie indziej, komentować rzeczywistość z punktu widzenia konserwatywnego i chrześcijańskiego. Chcemy odważnie mówić o rodzinie, chcemy odważnie mówić o małżeństwie. Chcemy bronić życia - mówił tuż po uruchomieniu serwisu Tomasz Terlikowski, który został także jego redaktorem naczelnym.

Według badania Gemius/PBI spośród serwisów publicystycznych uruchomionych w 2016 roku MalyDziennik.pl miał najwyższą odwiedzalność, notując w maju 2017 roku 332 tys. użytkowników, 1,87 mln odsłon oraz cztery minuty i dwie sekundy średniego czasu korzystania przez odwiedzającego.

Kilka dni temu Terlikowski poinformował, że od miesiąca on, ani jego żona nie mają już nic wspólnego z MalyDziennik.pl. - Z przyczyn osobistych i biznesowych przerwaliśmy współpracę z inwestorami - wyjaśnił Terlikowski.

 

Za serwis Terlikowskich odpowiada teraz tylko firma Net Media Broker, będąca od początku inwestorem Małego Dziennika. - Myśmy wnosili know-how, nasz był także pomysł i wszystko inne. Inwestor, ubiegając nas trochę, wykupił wszystkie prawa, nie mamy z tym już nic wspólnego. Wszystko odbyło się lege artis, ale myśmy popełnili na samym początku kilka błędów prawnych i stąd taki finał. Żeby było jasne: sami zrezygnowaliśmy z pracy dla Małego Dziennika, dochodząc w pewnym momencie do wniosku, że kontynuowanie tego nie ma już sensu - stwierdza w rozmowie z nami Tomasz Terlikowski.

Na stronie ostatnie teksty zostały dodane pod koniec lutego br. Wtedy też Terlikowscy zakończyli pracę w MalyDziennik.pl. Facebookowy fanpage serwisu aktualizowany jest treściami z innych serwisów. Przedstawiciele nowego właściciela MalyDziennik.pl nie odpowiedzieli na pytania portalu Wirtualnemedia.pl.

Terlikowski mówi też, że z powodu natłoku pracy i innych obowiązków na razie ani on, ani jego żona nie planują podobnego projektu do MalyDziennik.pl.

Małgorzata Terlikowska wcześniej pracowała m.in. w Radiu Plus, Katolickiej Agencji Informacyjnej i współpracowała z redakcją programów katolickich Telewizji Polskiej. Tomasz Terlikowski  pracował w Radiu Plus, „Newsweek Polska”, „Rzeczpospolitej” i „Wprost”, był też zastępcą redaktora naczelnego tygodnika „Ozon”. W latach 2010- 2014 był redaktorem naczelny Fronda.pl, a wcześniej także prezesem wydawnictwa „Fronda”. Do maja 2017 roku był redaktorem naczelnym Telewizji Republika, gdy zastąpiła go Dorota Kania - został członkiem zarządu telewizji.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Małgorzata i Tomasz Terlikowscy rozstali się z MalyDziennik.pl. „Kontynuowanie tego nie miało sensu”

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ulu
najpierw dotarł do mnie na sekundę sam początek: Małgorzata i Tomasz Terlikowscy rozstali się.
odpowiedź
User
na rympał
Najpierw skłócili się z Frondą, potem z Małym Dziennikiem, który założyli po odejściu z Frondy. To są albo bardzo kłótliwi ludzie, albo naiwni i dający się wykorzystywać. Pomijam już tytuł samego portalu "Mały dziennik" - nawiązującego do międzywojennego żydożerczego dziennika o. M. Kolbe.
odpowiedź
User
jojo
O nie! Może jak dadzą na mszę, to wrócą?
odpowiedź