SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Małgorzata i Tomasz Terlikowscy rozstali się z MalyDziennik.pl. „Kontynuowanie tego nie miało sensu”

Małgorzata i Tomasz Terlikowscy niewspółpracującą już z MalyDziennik.pl, który założyli w 2016 roku z firmą Net Media Broker.  - Na samym początku popełniliśmy kilka błędów prawnych i tak się to skończyło - mówi nam Tomasz Terlikowski.

Article

Malydziennik.pl wystartował w listopadzie 2016 roku jako serwis informacyjno-publicystyczny, posługując się hasłem „Na kontrze”. - Chcemy na ostro, co nie zawsze jest możliwe gdzie indziej, komentować rzeczywistość z punktu widzenia konserwatywnego i chrześcijańskiego. Chcemy odważnie mówić o rodzinie, chcemy odważnie mówić o małżeństwie. Chcemy bronić życia - mówił tuż po uruchomieniu serwisu Tomasz Terlikowski, który został także jego redaktorem naczelnym.

Według badania Gemius/PBI spośród serwisów publicystycznych uruchomionych w 2016 roku MalyDziennik.pl miał najwyższą odwiedzalność, notując w maju 2017 roku 332 tys. użytkowników, 1,87 mln odsłon oraz cztery minuty i dwie sekundy średniego czasu korzystania przez odwiedzającego.

Kilka dni temu Terlikowski poinformował, że od miesiąca on, ani jego żona nie mają już nic wspólnego z MalyDziennik.pl. - Z przyczyn osobistych i biznesowych przerwaliśmy współpracę z inwestorami - wyjaśnił Terlikowski.

 

Za serwis Terlikowskich odpowiada teraz tylko firma Net Media Broker, będąca od początku inwestorem Małego Dziennika. - Myśmy wnosili know-how, nasz był także pomysł i wszystko inne. Inwestor, ubiegając nas trochę, wykupił wszystkie prawa, nie mamy z tym już nic wspólnego. Wszystko odbyło się lege artis, ale myśmy popełnili na samym początku kilka błędów prawnych i stąd taki finał. Żeby było jasne: sami zrezygnowaliśmy z pracy dla Małego Dziennika, dochodząc w pewnym momencie do wniosku, że kontynuowanie tego nie ma już sensu - stwierdza w rozmowie z nami Tomasz Terlikowski.

Na stronie ostatnie teksty zostały dodane pod koniec lutego br. Wtedy też Terlikowscy zakończyli pracę w MalyDziennik.pl. Facebookowy fanpage serwisu aktualizowany jest treściami z innych serwisów. Przedstawiciele nowego właściciela MalyDziennik.pl nie odpowiedzieli na pytania portalu Wirtualnemedia.pl.

Terlikowski mówi też, że z powodu natłoku pracy i innych obowiązków na razie ani on, ani jego żona nie planują podobnego projektu do MalyDziennik.pl.

Małgorzata Terlikowska wcześniej pracowała m.in. w Radiu Plus, Katolickiej Agencji Informacyjnej i współpracowała z redakcją programów katolickich Telewizji Polskiej. Tomasz Terlikowski  pracował w Radiu Plus, „Newsweek Polska”, „Rzeczpospolitej” i „Wprost”, był też zastępcą redaktora naczelnego tygodnika „Ozon”. W latach 2010- 2014 był redaktorem naczelny Fronda.pl, a wcześniej także prezesem wydawnictwa „Fronda”. Do maja 2017 roku był redaktorem naczelnym Telewizji Republika, gdy zastąpiła go Dorota Kania - został członkiem zarządu telewizji.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Małgorzata i Tomasz Terlikowscy rozstali się z MalyDziennik.pl. „Kontynuowanie tego nie miało sensu”

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ulu
najpierw dotarł do mnie na sekundę sam początek: Małgorzata i Tomasz Terlikowscy rozstali się.
72 14
odpowiedź
User
na rympał
Najpierw skłócili się z Frondą, potem z Małym Dziennikiem, który założyli po odejściu z Frondy. To są albo bardzo kłótliwi ludzie, albo naiwni i dający się wykorzystywać. Pomijam już tytuł samego portalu "Mały dziennik" - nawiązującego do międzywojennego żydożerczego dziennika o. M. Kolbe.
56 20
odpowiedź
User
jojo
O nie! Może jak dadzą na mszę, to wrócą?
39 19
odpowiedź
User
rozbawiony socjalistami z piSSu
Można w poniedziałkowy poranek skomentować tylko jedno po takim tytule: i śmieszno i straszno. Gdzie tu teraz siać nienawiść, no gdzie? Jak żyć w tym lewackim świecie pełnym aborcji i marszów tych feministek?
Pora chyba do San Escobar emigrować idealna rodzino!
56 23
odpowiedź
User
mon
Jakoś nie jest mi ich szkoda. Im jest ich mniej w mefiach tym lepiej. Rozsiewają wokół siebie pogardę dla ludzi którzy nie myślą tak jak oni. I te ich smutne poglądy na życie...
50 21
odpowiedź