SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Publicystka odcina się od opinii „Do Rzeczy” ws. wojny. Przeszła do „Sieci”

Małgorzata Wołczyk po pięciu latach współpracy pożegnała się z tygodnikiem „Do Rzeczy”, przeszła do „Sieci”. - Wojna odsłoniła dla mnie także inne oblicze tygodnika, z którym mnie z kolei - nie było do twarzy - wyjaśniła.

Małgorzata Wołczyk, fot. "Sieci" Article

We wpisie facebookowym Małgorzata Wołczyk podkreśliła, że jest wdzięczna redakcji „Do Rzeczy” „za 5 lat ciekawych wyzwań i za absolutną wolność w doborze tematów i ich traktowania, także za zaufanie do mnie”.

- Jednak wojna odsłoniła dla mnie także inne oblicze tygodnika, z którym mnie z kolei - nie było do twarzy. Nie bardzo rozumiem jak w warunkach polskiej tradycji politycznej i historii można łączyć pobożny konserwatyzm z wielkim egoizmem narodowym - zaznaczyła. - Nie ukrywam też, że opinie wygłaszane przez niektórych kolegów sprawiły, że nie byłam w stanie spokojnie znosić tej niekiedy rozzuchwalonej swobody wypowiedzi (dyktującej czasem szkodliwe teorie w rodzaju: „Dlaczego Przewodów jest gorszy niż Wołyń?”) Jeśli jednak wolą czytelników jest lektura podobnych tekstów, oznacza to, że moja dalsza obecność tam byłaby cokolwiek egzotyczna - oceniła dziennikarka.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Z „Do Rzeczy” Małgorzata Wołczyk rozstała się z początkiem kwietnia. - Jednocześnie dziękuję WSZYSTKIM, którzy mieli ochotę poświęcać czas i uwagę na czytanie moich felietonów i tekstów. Będą mogli odnaleźć mnie na łamach tygodnika SIECI, za co bardzo dziękuję i redaktorom naczelnym: Jackowi Karnowskiemu  Michałowi Karnowskiemu - dodała.

Małgorzata Wołczyk pisała też do „Rzeczpospolitej”, „Więzi” i „Frondy”, specjalizuje się w tematyce hiszpańskiej. Pracowała również w teatrach, z zawodu jest projektantką i kaligrafem.

Według danych Polskich Badań Czytelnictwa w ub.r. średnia sprzedaż ogółem „Sieci” wynosiła 31 184 egz., a „Do Rzeczy” - 29 564 egz.

Dołącz do dyskusji: Publicystka odcina się od opinii „Do Rzeczy” ws. wojny. Przeszła do „Sieci”

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
A.
Zamieniła narodowych socjalistów i ksenofobów z "Do Rzeczy", na narodowych socjalistów i ksenofobów z "Sieci".
22 20
odpowiedź
User
PiSarro
Z szamba do szamba.
19 20
odpowiedź
User
Mordo Siuris
A to jest jakaś różnica - "Od rzeczy" czy "Śmieci"?
33 17
odpowiedź