SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mańkowski, Plenkiewicz i Ruszkowska w zarządzie Grupy naTemat, Madajczak prezesem ASZdziennika

Do zarządu spółki Glob360, właściciela Grupy naTemat, dołączyli pełniący w firmie funkcje dyrektorskie Michał Mańkowski, Monika Ruszkowska i Paulina Plenkiewicz. Natomiast Rafał Madajczak został prezesem spółki ASZdziennik. W ub.r. Glob360 osiągnęła ok. 700 tys. zł zysku EBITDA.

Od lewej: Michał Mańkowski, Paulina Plenkiewicz i Monika RuszkowskaOd lewej: Michał Mańkowski, Paulina Plenkiewicz i Monika Ruszkowska

Michał Mańkowski pracuje w naTemat.pl od startu portalu na początku 2012 roku. Pełnił różne funkcje w redakcji - od stażysty i reportera do szefa wydawców i menadżera newsroomu. Z początkiem 2017 roku został dyrektorem operacyjnym ds. core businessu, a jesienią 2017 roku objął stanowiska redaktora naczelnego portalu naTemat.pl i dyrektora operacyjnego Grupy naTemat.

Monika Ruszkowska jest związana z firmą od 2014 roku, w 2016 roku została dyrektorem biura reklamy. Wcześniej pracowała m.in. w biurze reklamy Marquard Media Polska.

Z kolei Paulina Plenkiewicz pracuje w Grupie naTemat od 2012 roku. Zaczęła jako zastępca dyrektora biura reklamy, a od blisko dwóch lat jest dyrektorem ds. rozwoju i strategii sprzedaży. Wcześniej była związana ze Starcomem i Marquard Media Polska.

Prezesem Glob360 pozostaje Monika Bogusz-Jędrzejczyk pełniąca tę funkcję od marca 2017 roku. - Do zarządu zostały powołane osoby, które są w Grupie naTemat od wielu lat lub nawet od samego początku. Posiadają nie tylko odpowiednie doświadczenie i kompetencje, ale i godne podziwu poświęcenie i lojalność - komentuje.

Rafał Madajczak prezesem ASZdziennika

Jednocześnie prezesem spółki ASZdziennik został Rafał Madajczak, jej mniejszościowy udziałowiec oraz twórca serwisu satyrycznego działającego pod tą nazwą. W nowej funkcji zastąpi Monikę Bogusz-Jędrzejczyk, która pozostanie w zarządzie spółki.

Rafał Madajczak w listopadzie ub.r. objął nowo utworzoną funkcję dyrektora kreatywnego oferty naTemat360.

- Rozszerzenia składów zarządów spółek Grupy naTemat o osoby budujące naszą firmę od początku jej istnienia to dla nas wielka osobista satysfakcja. Obdarzanie młodych ludzi, często pasjonatów, którzy na naszych oczach zrobili olbrzymie postępy zawodowe wymagającymi funkcjami menadżerskimi to również gwarancja dalszego rozwoju naszego projektu medialnego - komentuje Robert Jędrzejczyk, współwłaściciel Glob360 (ma 35 proc jej udziałów).

- W siódmą rocznicę powstania portalu naTemat funkcje zarządcze w Grupie naTemat powierzane są ludziom, którzy od początku ją tworzą, współtworząc jednocześnie jej sukces. To wyraz naszego zaufania w ich zdolności i kompetencje, ale - w równym stopniu - głębokiego przekonania, że właśnie te osoby zapewnią Grupie naTemat następne lata rozwoju i kolejne sukcesy - dodaje Tomasz Lis, większościowy udziałowiec Glob360.

Glob360 z 700 tys. zł zysku EBITDA

Firma Glob360 podaje, że w ub.r. zanotowała ok. 700 tys. zł zysku EBITDA. To lepszy wynik niż w 2017 roku, kiedy miała 518,6 tys. zł zysku operacyjnego, a znacznie niższy niż w 2016 roku (1,38 mln zł zysku operacyjnego).

Spółka nie informuje na razie, ile w ub.r. wyniosły jej wpływy sprzedażowe. W 2017 roku było to 5,4 mln zł, a w 2016 roku - 7,45 mln zł.

Glob360 podkreśla natomiast, że w styczniu br. jej serwisy osiągnęły rekordowe liczby unikalnych użytkowników. naTemat.pl pierwszy raz przekroczył poziom 10 mln, INNPoland.pl miał ich 2 mln, MamaDu.pl - 1,8 mln, a ASZdziennik - 1,2 mln.

Dołącz do dyskusji: Mańkowski, Plenkiewicz i Ruszkowska w zarządzie Grupy naTemat, Madajczak prezesem ASZdziennika

36 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jedno
Czyli Pan Madajczak został prezesem warzywniaka, który założył i w którym sprzedaje. Bardzo fajnie.
odpowiedź
User
Dino
ASZdziennik dawno temu codzinnie wrzucał jakiś zgryw a teraz...
odpowiedź
User
Machala
Gratulacje dla Moniki, Pauliny, Michała i Rafała. Macie za sobą przepiękny rozwój. Życzę dobrych decyzj. I szybkiego wyciągania wniosków ze złych.
odpowiedź