SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Marcin Dorociński nie będzie już promował PZU, firma szuka agencji reklamowej

Zakończyła się współpraca Grupy PZU z aktorem Marcinem Dorocińskim, który występował w kampaniach marketingowych firmy przez dwa lata. Ubezpieczyciel prowadzi obecnie przetarg na kompleksową obsługę reklamową.

Marcin Dorociński w reklamie PZU Article

Ostatnia kampania PZU z udziałem Marcina Dorocińskiego ruszyła w połowie kwietnia br., promowano w niej ubezpieczenia na życie i zdrowie.

Jak poinformowała portal Wirtualnemedia.pl Agnieszka Rosa z działu prasowego Grupy PZU, dotychczasowa umowa reklamowa z aktorem wygasła w poniedziałek.

Obie strony deklarują natomiast, że są zadowolone z zakończonej współpracy. - Dzięki Marcinowi Dorocińskiemu PZU wzmocniło wizerunek firmy pewnej, stabilnej, przewidywalnej i zapewniającej spokój. Współpraca z rozpoznawalnym aktorem pozwoliła PZU zrealizować zakładane cele wizerunkowe i jest przez nas bardzo pozytywnie oceniana - podkreśla Adam Burak, dyrektor marketingu w firmie. - Wizerunek Marcina Dorocińskiego oraz wartości, które sobą reprezentuje doskonale harmonizowały z przekazem „Zapewniamy spokój” - dodaje Anna Świątek, managerka aktora.

Dorociński występował w reklamach PZU od maja 2014 roku, promował różne typy ubezpieczeń. Wziął też udział w dwóch edycjach kampanii społecznej „Kochasz? Powiedz STOP wariatom drogowym”.

Grupa PZU w kwietniu ogłosiła przetarg na kompleksową obsługę reklamową (poprzednio zajmowała się nią agencja DDB & Tribal). Ubezpieczyciel nie informuje, na jakim etapie jest przetarg ani kiedy zostanie rozstrzygnięty.

Na przełomie ub. i br. firma przeprowadziła kampanię, skierowaną do dzieci i ich rodziców, której głównymi bohaterami były pluszaki Niestraszki.

W marcu nastąpiły zmiany w pionie marketingowym ubezpieczyciela: na stanowisku dyrektora marketingu Martę Życińską zastąpił Adam Burak, a w funkcję rzecznika prasowego po Michale Witkowskim przejęła Kinga Kobus.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Marcin Dorociński nie będzie już promował PZU, firma szuka agencji reklamowej

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
YKK
Dorociński nie jest ze stajni PiS. Stawiam, że w nowych reklamach dadzą Kożuchowską albo Rachonia :D
10 10
odpowiedź
User
Karol
YKK czy Ty jesteś zaKODowany?
Nie wszystko kręci się wokół polityki.
9 9
odpowiedź