SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Marcin Tulicki z kolejnym awansem w Telewizji Polskiej

Marcin Tulicki nieco ponad miesiąc po objęciu stanowiska zastępcy kierownika redakcji ,,Wiadomości” TVP awansował na wicedyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

Marcin Tulicki, fot. TVPArticle

W komunikacie Telewizji Polskiej zapowiedziano, że głównym zadaniem Marcina Tulickiego jako wicedyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej będzie koordynacja głównych wydań „Wiadomości”, „Panoramy” oraz „Teleexpressu”.

Samuel Pereira, który wicedyrektorem Telewizyjnej Agencji Informacyjnej został pod koniec kwietnia br., zamieścił na Twitterze wspólne zdjęcie z meczu piłkarskiego z Tulickim i Michałem Adamczykiem, do końcówki kwietnia dyrektorem TAI.

W przypadku Marcina Tulickiego to kolejny awans - pod koniec kwietnia został zastępcą kierownika redakcji ,,Wiadomości”.

Marcin Tulicki od 7 lat w „Wiadomościach”

Marcin Tulicki w „Wiadomościach” pracuje od 2016 roku. Przygotowuje do głównego wydania materiały dotyczące przede wszystkim polskiej polityki. Jako wysłannik programu relacjonował m.in. wojnę w Ukrainie, wydarzenia na Bliskim Wschodzie i wybory w USA.

W ostatnich latach przygotował kilka filmów dokumentalnych, m.in. pokazany w grudniu 2021 roku „Holding” o założycielach TVN, „Urban: jestem złym człowiekiem”, „Na granicy”, „Pan z Chobielina” o Radosławie Sikorskim oraz dwa dokumenty o Donaldzie Tusku: wyemitowany premierowo w kwietniu ub.r. „Nasz człowiek w Warszawie” i „Ich człowiek w Brukseli”, którego premierę zaplanowano na piątek 28 kwietnia.

Przed przejściem do centrali Telewizji Polskiej Marcin Tulicki pracował w jej katowickim oddziale.

TVP zatrudnia prawie 3 tys. pracowników

W 2021 r. przychody Telewizji Polskiej zwiększyły się o 7,2 proc. do 3,25 mld zł, a przy wzroście kosztów operacyjnych o 21,7 proc. do 3,12 mld zł zysk netto skurczył się ze 198,32 do 3,89 mln zł.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Na koniec 2021 r. zatrudnienie w Telewizji Polskiej wynosiło 2 889 etatów, o 53 więcej niż rok wcześniej. Zasadnicze wynagrodzenie brutto zwiększyło się o 6,7 proc. do 10 491 zł.

W planie finansowym na 2022 r. Telewizja Polska zapisała wzrost przychodów do 3,42 mld zł, zwiększyć mają się zarówno wpływy z reklam i sponsoringu, jak i rekompensaty abonamentowej. W górę miały też pójść koszty energii i usług zewnętrznych, a ze sprzedaży obligacji skarbowych nadawca spodziewa się minimum 171 mln zł straty.

Dołącz do dyskusji: Marcin Tulicki z kolejnym awansem w Telewizji Polskiej

19 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Dobra decyzja
Super ekipa. Brawo. Gratulacje i powodzenia. Trzymam kciuki.
odpowiedź
User
Pablo
Gratulacje. W porzadku gosci. Inteligencja i wiedza.
odpowiedź
User
balbina
Muszą się zdążyć nachapać przed jesienią.
odpowiedź