SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Marcin Wolski z nagrodą prezesa TVP za szopkę noworoczną

Autor programu satyrycznego „Szopka w muzeum” Marcin Wolski otrzymał wczoraj specjalną nagrodę prezesa Telewizji Polskiej Jacka Kurskiego - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Article

Audycja w krzywym zwierciadle ukazuje główne siły polityczne Polski i wydarzenia z minionego roku. Tym razem akcja cyklicznego programu satyrycznego została osadzona w muzeum, a udział w programie wzięli m.in. Jerzy Zelnik, Tadeusz Chudecki, Jacek Borkowski i Katarzyna Sawczuk.

W „Szopce” politycy i niektóre inne osoby z życia publicznego zostały sportretowane jako bohaterowie słynnych obrazów w muzeum, które odwiedza grupa osób oprowadzanych przez strażnika. Program wzbudził skrajnie różne komentarze, a najwięcej dyskusji wywołały karykatury byłej pary prezydenckiej Bronisława i Anny Komorowskich oraz Andrzeja Rzeplińskiego, poprzedniego prezesa Trybunału Konstytucyjnego.

Do KRRiT wpłynęły 8 skarg na program. Wśród zarzutów, które zawarto w skargach, wskazywano wulgarne, rasistowskie, dyskryminacyjne, ksenofobiczne, nawołujące do nienawiści treści.

Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, Marcin Wolski jako autor „Szopki w muzeum” otrzymał wczoraj specjalną nagrodę od prezesa Jacka Kurskiego. Szczegółów nagrody TVP nie zdradza.

„Szopka w muzeum”, autorstwa dyrektora TVP2 Marcina Wolskiego, została pokazana w TVP1 w sylwestra o 22:20 i powtórzona 1 stycznia o 12:50. Według danych Nielsen Audience Measurement pierwsza emisja miała 774,1 tys. widzów i 5,3 proc. udziału w swoim paśmie, a druga - 1,04 mln widzów i 8,43 proc. udziału.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Marcin Wolski z nagrodą prezesa TVP za szopkę noworoczną

66 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
xm
Towarzysz Wolski zawsze w służbie partii.
odpowiedź
User
JA22
JA PRDLE
odpowiedź
User
obserwator
Było kilkanaście momentów żenujących, kilkanaście momentów śmiesznych, kilka genialnych. Ale gdy dzień później oglądnąłem po raz drugi, te żenujące raziły już trochę mniej, a poza tym byłem w stanie dostrzec kilka dodatkowych smaczków które umknęły mojej uwadze. Na przykład z Sienkiewiczem: pradziadek opisał jak Neron Rzym podpalił, a wnuczek budkę spalił :) Gdzie Rzym, gdzie Krym ;)

Niezależnie od poglądów, trzeba docenić nową formułę (gadające obrazy zamiast kukiełek). Na pewno jest ona bardziej ciekawa i atrakcyjna wizualnie, a dodatkowo ma walory edukacyjne (sam później sprawdzałem w Internecie historię kilka obrazów, których nie znałem). Reżyser podjął duże ryzyko decydując się na nią i się opłaciło.

Muzycznie i choreograficznie także na wysokim poziomie (w tych dwóch aspektach tegoroczna szopka przypominała bardziej teatr telewizji czy musical, niż poprzednie szopki Wolskiego).

Na koniec chciałbym jeszcze odnieść się do wolności mediów: w **żadnej** telewizji zachodniej, czy to publicznej, czy prywatnej, nie byłoby możliwe przedstawienie prawdziwego celu inwazji nachodźców, tak jak zrobiono to w szopce, nawet w programie satyrycznym. A to podobno u nas wolność mediów jest "zagrożona".
odpowiedź
User
obserwator
BTW, nagroda bardziej należy się reżyserowi, niż Wolskiemu.
50 20
odpowiedź
User
rozbawiony socjalistami z piSSu
Tow. Wolski wzorem dla aktywu partyjnego. Aktyw partyjny zawsze z tow. Wolskim :)
odpowiedź