SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Marek Sowa rezygnuje z funkcji prezesa Axel Springer

Marek Sowa z początkiem czerwca br. przestanie pełnić funkcję prezesa Axel Springer Polska. Tymczasowo jego miejsce zajmie Andreas Tilk. Decyzja w sprawie ostatecznej obsady tego stanowiska zapadnie w drugiej połowie roku.

Marek Sowa rezygnuje z funkcji prezesa Axel Springer

Sowa był prezesem Axel Springer Polska od lutego 2010 i uczestniczył w budowaniu spółki joint venture pomiędzy koncernami Axel Springer AG i Ringier AG. Podpisane między tymi firmami porozumienie zakłada połączenie w jedno przedsiębiorstwo spółek Axla Springera w Polsce, Czechach i na Węgrzech oraz spółek zależnych wydawnictwa Ringier w Serbii, Czechach, na Słowacji oraz na Węgrzech.

- Jako prezes zarządu Axel Springer Polska miałem możliwość aktywnie uczestniczyć w budowaniu porozumienia z Ringier AG. Uzgodniona wizja będzie podstawą działania nowego przedsiębiorstwa, które ma szansę stać się jednym z największych graczy na rynku medialnym w Europie Wschodniej. Ten etap mojej pracy uważam za zakończony. W najbliższej przyszłości zamierzam zaangażować się w przedsięwzięcie na rynku nowych mediów poza granicami Europy – powiedział nam Marek Sowa.

Andreas Tilk aktualnie pracuje obecnie jako niezależny, międzynarodowy konsultant w branży mediów, specjalizujący się w regionie Europy Wschodniej. W latach 2001-2007 odpowiadał za działalność koncernu Axel Springer w Europie Południowej i Wschodniej.

Marek Sowa w przeszłości był prezesem Agory SA i wiceprezesem sieci kablowej UPC Polska. Sowa jest członkiem rady nadzorczej Polskiej Telefonii Cyfrowej, wiceprezesem PKPP Lewiatan oraz członkiem Corporate Governance Forum, organizacji doradzającej Komisji Europejskiej

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Marek Sowa rezygnuje z funkcji prezesa Axel Springer

24 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
agora
i poznali się na nim ;)
8 8
odpowiedź
User
misiek
wybitny specjalista, ZAWSZE odchodzi na własne życzenie ;)))
8 8
odpowiedź
User
se nie polatał
w ogóle pojawiał się w biurze?
8 8
odpowiedź
User
walter
pewnie cały czas siedział w USA i grał w golfa ;)
8 8
odpowiedź
User
Wilk
Pewnie kiepski był, skoro tak szybko go zwolnili...
8 8
odpowiedź