SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Prowadząca „Popołudniówkę” pożegnała się z Radiem 357. Pracuje w TVP

W środę ze słuchaczami internetowego Radia 357 pożegnała się dziennikarka Maria Guzek. Od kilku tygodni jest reporterką programu informacyjnego „19.30” w TVP.

Maria Guzek, fot. materiały prasowe VOX FMMaria Guzek, fot. materiały prasowe VOX FM

Maria Guzek w redakcji „19.30” pracuje od pierwszej połowy stycznia. W ostatnich tygodniach pojawiała się jeszcze na antenie Radia 357, poprowadziła dwa wydania „Popołudniówki 357” emitowanej w godz. 15-17.

W środę wystąpiła w tej roli ostatni raz. - Niewiele przychodzi mi do głowy w takim dniu jak dziś. Najważniejsze jest słowo: DZIĘKUJĘ. Dziękuję za zaufanie, za każdą uwagę, za każde dobre słowo, za każdy głos w audycji i za te prawie dwa lata serwisów informacyjnych - przekazała słuchaczom.

- Najpiękniejsze dwa lata i spełnione marzenie. Rany, jaki patos!!! No ale są Państwo NAJLEPSI, więc nie da się inaczej - zapewniła.

Maria Guzek: z Radia 357 do TVP

Z Radiem 357 Maria Guzek była związana od wiosny 2022 roku. Przede wszystkim przygotowywała i prowadziła serwisy informacyjne, ponadto była gospodynią niektórych wydań „Popołudniówki 357” i, w zastępstwie Katarzyny Pruchnickiej, audycji muzycznej „Bistro”.

W branży radiowej pracowała łącznie przez 15 lat. Przed przejściem do Radia 357 była związana z VOX FM, jako wydawczyni porannego pasma „Pierwsza Zmiana” oraz prowadząca sobotnią audycję „VOX Przy Kawie”. Wcześniej pracowała m.in. w Radiu Plus, Radiu Kolor, Radiu PiN i Radiu dla Ciebie

 

Ernest Zozuń w TVP Info

Z „Popołudniówką 357” pożegnał się także Ernest Zozuń, który od 19 stycznia prowadzi w TVP Info wieczorny program „Oko na świat”. W środę poinformował, że odchodzi z rozgłośni. - Wczoraj dowiedziałem się, że nie ma dla mnie więcej miejsca w Radiu357. Przedstawiono mi warunki dalszej współpracy, które były niemożliwe do przyjęcia /nie chodzi o warunki finansowe/ - stwierdził na Facebooku.

Zarząd Radia 357 wyjaśnił, że Ernestowi Zozuniowi zaproponowano dalsze prowadzenie cyklu „Radio Świat”, na co dziennikarz się nie zgodził.

Zespołem przygotowującym „Popołudniówkę 357” zarządza teraz Andrzej Rudke. - Będzie łączył tę rolę z kierowaniem naszym newsroomem. Jego opieka będzie gwarancją, że Popołudniówka utrzyma najwyższe standardy i dostarczy Państwu rzetelnej wiedzy i ciekawych, bieżących komentarzy, jak dotychczas - zapewnia zarząd Radia 357.

Od pierwszej połowy stycznia wśród gospodarzy audycji jest Krzysztof Zimoch, związany ze stacją od wiosny 2022 roku (został wtedy korespondentem w Łodzi). Gospodarzem audycji pozostaje Patrycjusz Wyżga, a niektóre wydania prowadzą Michał Olszański (ma znów być gospodarzem „Magazynu Expressu Reporterów”, który niebawem wróci do TVP) i Maria Guzek (od trzech tygodni jest reporterką programu informacyjnego TVP „19.30”).

Z grona prowadzącących „Popołudniówkę 357” ubył natomiast Grzegorz Sajór, po tym jak w drugiej połowie grudnia został dyrektorem Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Zaznaczył, że w rozgłośni dalej będzie prowadził co dwa tygodnie swoją autorską audycję „Korzenie i skrzydła”.

Działalność Radia 357 jest oparta na wpłatach od internautów. Na platformie Patronite rozgłośnię wspiera obecnie 51 tys. użytkowników, przekazując co miesiąc 971 tys. zł.Spółka zarządzająca Radiem 357 w 2022 roku zwiększyła przychody o 27 proc. do 13,3 mln zł, więcej zarobiła zarówno z wpłat od słuchaczy, jak i reklam. Jej zysk netto zmalał z 508,5 do 455,7 tys. zł, w całości przeznaczono go na kapitał zapasowy.

Dołącz do dyskusji: Prowadząca „Popołudniówkę” pożegnała się z Radiem 357. Pracuje w TVP

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jack
Szybko wrócą z podkulonymi ogonami. To pseudodziennikarze, bo tylko tacy idą do obecnego TVP. Ciekawe jak długo przetrzymają bez pensji, bo wypłat nie będzie. Kontem dysponuje wpisany do KRS prezes. Kto nim jest? Prosze zobaczyć. Tak zachłanność gubi, bo zamiast 7.000 zł w Radiu 357, zaproponowano 15.500 zł w neoTVP. Będą nici. Zły krok Mario i Ernescie. Do tego kłopoty prawne za uzurpatorstwo na antenie TVP. Wszyscy wiedzą, że Sajór i Sygut nie mają prawa zatrudniać. Na jakiej podstawie? Wtopa kochani. Chciwośc gubi.
odpowiedź
User
Patronka_ jeszcze
No to zostało 10 redaktorów na krzyż i młodzi- Budka z tragicznym gustem, przemądrzała Piskadło, Antek który czasem nie wie co gada.
O stałą audycję dla Tubilewicza nie idzie się doprosić
odpowiedź
User
patronka
Ja też się już zwijam.
odpowiedź