SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mark Zuckerberg zapowiada NFT na Instagramie

W przyszłości na platformie Instagram pojawi się obrót tokenami NFT - ujawnił Mark Zuckerberg, szef koncernu Meta. NFT ma pozwolić na sprzedawanie unikalnych, kolekcjonerskich produktów, jednak szczegóły dotyczące tego systemu nie są na razie znane. Zuckerberg przyznał przy okazji, że obecnie kupuje większość swoich ubrań kierując się reklamami zamieszczanymi na Facebooku i Instagramie.

Mark Zuckerberg, szef Meta PlatformsArticle

Rozwinięcie skrótu NFT to Non-Fungible Token. W tłumaczeniu to wirtualny certyfikat (token), którego nie da się wymienić na inny , zmienić jego „zawartości" ani, co w sieci szalenie ważne, zhakować. Token NFT „ulepiony" jest z technologii blockchain („łańcuch bloków"), która w skrócie służy do przechowywania i przesyłania informacji o transakcjach zawieranych w internecie. To na niej bazują kryptowaluty, np. bitcoin.

Czytaj także: Tiger inwestuje w misie NFT

NFT na Instagramie

Przemawiając na tegorocznej konferencji SXSW Mark Zuckerberg, szef koncernu Meta (do którego należy m.in. Instagram) potwierdził, że cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie pojawią się na Instagramie w formie tokenów NFT „w najbliższym czasie”.

- Pracujemy nad wprowadzeniem NFT na Instagram w niedalekiej przyszłości – przyznał Zuckerberg. Nie sprecyzował, jak dokładnie będzie to wyglądało, ale zasugerował, że ludzie będą mogli prezentować zebrane dotąd przedmioty w cyfrowej formie, a także sprzedawać i kupować nowe.

- Nie jestem jeszcze gotowy, aby już dziś ogłosić, co to dokładnie będzie – zaznaczył szef Mety. - Ale w ciągu najbliższych kilku miesięcy będzie można przenieść niektóre z posiadanych NFT na Instagrama i, miejmy nadzieję, z czasem oferować w tym środowisku różne kolekcjonerskie dobra.

Zuckerberg i inni dyrektorzy już wcześniej wyrażali zainteresowanie NFT, a Adam Mosseri, dyrektor wykonawczy Instagrama przyznał, że firma aktywnie bada tę technologię.

Podczas przemówienia Zuckerberg powiedział również, że NFT mogą pewnego dnia odegrać rolę w zapowiadanym środowisku metawersum.

Czytaj także: Współzałożycielka Pussy Riot dzięki NFT zdobyła 6,7 mln dolarów dla Ukrainy

- Mam nadzieję, że ubrania, które Twój awatar nosi w metawersum, będą mogły przybrać formę NFT i będziesz mógł je zabierać między różnymi miejscami w sieci - zaznaczył Zuckerberg. - Jest jednak kilka technicznych rzeczy, które trzeba dopracować, zanim to się stanie.

Zuckerberg, który znany jest z codziennego noszenia tego samego szarego t-shirtu, powiedział również, że obecnie większość zakupów robi na Instagramie i Facebooku.

- Prawdopodobnie większość rzeczy, które noszę, kupiłem za pośrednictwem sklepów lub reklam na Instagramie zlbo Facebooku – przyznał szef Mety.

Dołącz do dyskusji: Mark Zuckerberg zapowiada NFT na Instagramie

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Patryk vel patyk
No,no, a dzieci i duże dzieci, łykają tę wolność jak pelikan ryby, w ochronnym okresie.
odpowiedź
User
Tomek
Cukiergora, ciagle za malo szmalu?
odpowiedź
User
Emrys
Wszystko da sie ,,zhakowac". Zuckerberg to dzban, a ci co z nim sie bawia jeszcze większe ;)
odpowiedź