SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Marketerzy coraz większą część budżetów reklamowych wydają w kanałach cyfrowych

W 2016 i 2017 r. w skali globalnej wzrośnie udział nakładów na reklamy w przestrzeni cyfrowej w całkowitych wydatkach na reklamy w mediach. Najszybciej udział ten będzie rósł w regionie Azji i Pacyfiku - prognozuje firma eMarketer.

fot. Shutterstock.com Article

W bieżącym roku udział reklamy cyfrowej w całym rynku reklamy ma w skali globalnej sięgnąć 34,4 proc., a w roku przyszłym wzrosnąć do 37,4 proc.

W ujęciu regionalnym, liderem pod tym względem ma być region Azji i Pacyfiku, z udziałem reklamy cyfrowej w całkowitych nakładach na reklamę na poziomie 38,8 proc. w 2016 r. i 43,1 proc. w 2017 r. Ponad 30-proc. udział ma zostać odnotowany w Ameryce Północnej, Europie Zachodniej oraz Europie Środkowo-Wschodniej. W tyle za tymi regionami, ale także ze wzrostem, mają pozostać Ameryka Łacińska oraz Bliski Wschód i Afryka.

W Wielkiej Brytanii, gdzie w 2016 r. wydatki reklamowe mają sięgnąć blisko 26 miliardów dolarów, ponad połowa (53,1 proc.) tej kwoty ma zostać skierowana w kanały cyfrowe.

Z kolei w samych Chinach - największym rynku regionu Azji i Pacyfiku - nakłady na reklamę w przestrzeni cyfrowej mają w tym roku sięgnąć 40,42 miliarda dolarów. Najwięcej w ten kanał inwestują tam firmy z branży motoryzacyjnej, dóbr konsumpcyjnych, nieruchomości oraz telekomunikacyjnej.

Z badania przeprowadzonego w marcu br. przez Kantar CTR Market Research wynika, że 41 proc. osób odpowiedzialnych za marketing w chińskich firmach - tyle samo co w roku ubiegłym - zamierza w tym roku zwiększyć swoje budżety. Zmalał natomiast odsetek respondentów planujących mniejsze nakłady marketingowe - z 29 proc. do 25 proc. Jednocześnie niemal co piąty badany stwierdził, że nie wie jaka będzie decyzja w tym zakresie lub też odmówił udzielenia odpowiedzi.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Marketerzy coraz większą część budżetów reklamowych wydają w kanałach cyfrowych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl