SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mauresmo oficjalnym sponsorem organizacji HfH

Organizacja charytatywna Habitat for Humanity ma na celu eliminowanie ubóstwa mieszkaniowego

Firma Whirlpool ogłosiła, iż Amélie Mauresmo została mianowana oficjalnym ambasadorem Habitat for Humanity, organizacji społecznej wspieranej wspólnie przez WTA Tour i Whirlpool Europe. Ta krótka ceremonia odbyła się na tarasie dachu budynku Hotelu Hyatt Regency w Paryżu. Habitat for Humanity jest międzynarodową organizacją charytatywną działającą na rzecz eliminowania ubóstwa mieszkaniowego, a także wspierającą kobiety, w ich ważnej roli w życiu społecznym i rodzinnym. Wybór organizacji Habitat for Humanity zarówno przez Whirlpool, jak i WTA Tour, był niejako naturalny. Te trzy organizacje wykazują bowiem jednakowe zaangażowanie w rozwiązywanie problemów społecznych i zajmują pozycje globalnych liderów w swoich dziedzinach.

Jako ambasador Habitat for Humanity, Amélie Mauresmo będzie wspierała działalność charytatywną, uczestniczyła w wydarzeniach towarzyskich, brała udział w budowie domów oraz angażowała się bezpośrednio w poprawę bytu rodzin będących w potrzebie. W Paryżu, organizacja Habitat for Humanity podarowała słynnej tenisistce pas z narzędziami, młotek oraz pamiątkową odznakę, w symbolicznym geście mianowania jej swoim oficjalnym ambasadorem.

Amélie Mauresmo, czwarta w światowej czołówce tenisistek, powiedziała: "Marka Whirlpool i kobiecy tenis mają ze sobą wiele wspólnego, a mianowicie są: nowoczesne, ekscytujące i dynamiczne. Właśnie te cechy sprawiają, ze jestem dumna z uczestnictwa w tej misji. Przybyłam tutaj, aby wyrazić poparcie własne oraz innych tenisistek dla pracy prowadzonej charytatywnie przez Habitat for Humanity. Jestem niezwykle szczęśliwa, że mogę przyczynić się do jej działań. Każdy człowiek zasługuje na to, by mieć dom, by mieć dach nad głową… Pragnę wkrótce wziąć bezpośredni udział w pracach przy budowie takich domów. Dziękuję wam za to, co robicie".

Dzięki temu, że najważniejszym sponsorem WTA Tour jest firma Whirlpool Europe, połaczyły się dwie czołowe, światowe marki, które powszechnie symbolizują szczytowe osiągnięcia, pozycję lidera oraz pasję. Dzięki temu także, Whirlpool Europe pełni rolę sponsora organizacji Habitat for Humanity jako oficjalnej organizacji społecznej popieranej przez WTA Tour.

Partnerstwo pomiędzy organizacjami Whirlpool Europe i Habitat for Humanity w Europie, przy wsparciu ze strony WTA Tour, rozpoczęło się w tym roku, również w Polsce. Stanowi ono kontynuację wieloletnich kontaktów pomiędzy Whirlpool Corporation i Habitat for Humanity na szczeblu globalnym, które to kontakty, od roku 1999 do chwili obecnej, zaowocowały datkami i świadczeniami o wartości ponad 25 mln dolarów. Tylko w pierwszym roku, Whirlpool Europe przekaże 600 urządzeń AGD marki Whirlpool na rzecz programu budowy domów w całej Europie. Urządzenia Whirlpool znajdą się w każdym z tych domów, sprzedawanych bez zysku, na zasadzie nieoprocentowanych kredytów ludziom będącym w potrzebie.

"Osobisty udział gwiazdy tenisa, jaką jest Amélie, w roli naszego nowego ambasadora, oprócz wkładu firmy Whirlpool w nasz program oraz wsparcia WTA Tour, stanowi kolejny krok naprzód w naszych globalnych staraniach zmierzających do wyeliminowania ubóstwa mieszkaniowego na całym świecie" - oświadczył Don Haszczyn, wiceprezes organizacji Habitat for Humanity w Europie i Azji Środkowej. "Ich zaangażowanie w naszą misję umożliwi nam uświadomienie większej liczbie osób w Europie faktu, iż miliony rodzin na całym świecie muszą egzystować w warunkach nie do przyjęcia. Pomoże to nam poinformować szersze grono osób o naszej pracy w skali międzynarodowej oraz zyskać ich wsparcie w przerwaniu błędnego koła ubóstwa spowodowanego brakiem podstawowych, prostych warunków do życia i wychowywania dzieci".

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Mauresmo oficjalnym sponsorem organizacji HfH

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl