SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Od 12 grudnia 2019 roku mBank z nowym pulpitem w serwisie. Można go dopasować do własnych potrzeb

mBank wprowadza nową wersję pulpitu w swoim internetowym serwisie do obsługi kont użytkowników. Zmienia się design, znika „pasek finansów”, a każdy posiadacz konta może dostosować elementy pulpitu do własnych preferencji. W rozmowie z Wirtualnemedia.pl mBank wyjaśnia, że zmiany to naturalna ewolucja w rozwoju usług, a na początek nową wersję pulpitu zobaczy jedynie część użytkowników serwisu.

Article

mBank postanowił wprowadzić zmiany w sposobie korzystania z konta w serwisie internetowym. Z informacji uzyskanych przez Wirtualnemedia.pl wynika, że m.in. zostanie zastosowany nowy design obejmujący zmienione kolory, rozmiar czcionki oraz układ informacji. Według banku dzięki temu wszystkie najważniejsze informacje klient będzie miał zaprezentowane od razu po zalogowaniu się do konta.

Zrezygnowano ze znanego do tej pory kolorowego „paska finansów”. Zamiast niego pulpit od razu zaprezentuje użytkownikowi produkty, a w szczególności konto podstawowe i jego saldo. Istnieje też z poziomu pulpitu możliwość zrobienia przelewu.

W przeciwieństwie do poprzedniej wersji w nowej pulpit pokazuje od razu skróconą historię operacji oraz listę rachunków (poprzednio trzeba się było przeklikać między nimi). Skrócono także listę wiadomości od banku, żeby łatwiej można było zauważyć kluczowe informacje.

Nowa wersja mBanku daje klientom możliwość dopasowania pulpitu do siebie – teraz to użytkownik ma zdecydować, np. które rachunki, karty kredytowe czy kredyty zobaczy od razu po zalogowaniu. Może też zmienić kolejność, w jakiej będą się pojawiały.

mBank za pośrednictwem swojego biura prasowego poinformował nas, że pewna grupa użytkowników otrzymała już dostęp do nowego pulpitu, kolejna grupa zobaczy zmiany 12 grudnia br., zaś jeszcze inna część otrzyma dostęp w dalszej kolejności.

mBank wyjaśnia, że decyzja o wprowadzeniu zmian w wyglądzie pulpitu to naturalny krok w rozwoju usług. - Poprzedni system klienci zobaczyli mniej więcej 5 lat temu - przypominają przedstawiciele banku. - I choć był on wtedy jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie, to wszystkie systemy nieustannie się zmieniają. My też. I dlatego wybraliśmy ścieżkę uproszczenia informacji dostępnych na pulpicie.

W pierwszej połowie br. grupa kapitałowa mBank zanotowała 2,46 mld zł wpływów z odsetek (wobec 2,15 mld zł rok wcześniej), a jej przychody z tytułu opłat i prowizji zmalały w skali roku z 829,2 do 813,1 mln zł. Zysk operacyjny zmniejszył się z 1,15 mld zł do 968,1 mln zł, a zysk netto przypadający akcjonariuszom mBanku - z 705,9 do 495,6 mln zł. W skali roku portfel kredytowy grupy mBank wzrósł z 92,65 do 103,65 mld zł, a depozyty klientów z 97,79 do 110,34 mld zł. Na koniec czerwca grupa miała 5,55 mln klientów indywidualnych i 25 tys. korporacyjnych, wobec odpowiednio 5,51 mln i 22,9 tys. rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: Od 12 grudnia 2019 roku mBank z nowym pulpitem w serwisie. Można go dopasować do własnych potrzeb

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl