SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mediacap bez dywidendy, zysk głównie na kapitał zapasowy

Zarząd holdingu marketingowo-badawczego Mediacap proponuje, żeby firma z jednostkowego zysku netto z ub.r. nie wypłacała dywidendy, tylko zdecydowaną większość przeznaczyła na kapitał zapasowy.

Jacek Olechowski, prezes i większościowy akcjonariusz MediacapuArticle

W jednym z projektów uchwał na walne zgromadzenie akcjonariuszy Mediacapu zapisano, że z zeszłorocznego jednostkowego zysku netto spółki 899,7 mln zł zostanie przeznaczone na kapitał zapasowy i pozostawione na cele rozwojowe firmy, a 87,7 tys. zł na na pokrycie straty z wcześniejszych lat.

Większościowym akcjonariuszem Mediacapu jest prezes firmy Jacek Olechowski, ma walory stanowiące 52,08 proc. kapitału i głosów na walnym zgromadzeniu. Walne zgromadzenie spółki odbędzie się 30 czerwca.

W ub.r. Mediacap w ujęciu skonsolidowanym zanotował spadek przychodów sprzedażowych o 7,6 proc. do 122,58 mln zł, a jego wynik netto poszedł w górę z 3,22 mln zł straty do 2,48 mln zł zysku. Wpływy Grupy S/F i IQS skurczyły się o ponad 20 proc., natomiast Grupa LTTM wzrost o 19 proc. osiągnęła dzięki przejęciom.

Poprzednio Mediacap dywidendę wypłacił w 2018 roku - 1,1 mln zł, po 6 groszy na akcję.

Firma podała już wyniki finansowe z pierwszego kwartału br. - jej przychody zwiększyły się o 11,9 proc. do 30,16 mln zł, a strata netto zmalała z 3,02 mln zł do 833 tys. zł.

W miniony piątek na koniec sesji giełdowej za akcję Mediacapu płacono 2,50 zł, co przekładało się na kapitalizację w wysokości 47,05 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Mediacap bez dywidendy, zysk głównie na kapitał zapasowy

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Haha
Dobre mariusz na zdjęciu
odpowiedź