SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mediacap dokupił 16 proc. udziałów TalentMedia za 3,3 mln zł

Holding marketingowo-badawczy Mediacap kupił kolejne 555 udziałów sieci partnerskiej TalentMedia stanowiących 15,8 proc. jej kapitału zakładowego. Wartość transakcji to 3,27 mln zł.

Jacek Olechowski, prezes i większościowy akcjonariusz MediacapuArticle

Mediacap przejął we wtorek 338 udziałów TalentMedia od prezesa tej spółki Krystiana Botko, 37 od członka jej zarządu Lidiji Vukić, 150 od Piotra Tytyka i 30 od Maksymiliana Makowskiego.

W komunikacie giełdowym Mediacapu podano, że łączna cena sprzedaży zostanie zapłacona do końca czerwca 2020 roku. - Nabycie udziałów zostanie sfinansowane ze środków własnych Emitenta oraz kredytu bankowego - zaznaczono.

- W przypadku transakcji zakupu udziałów od Krystiana Botko i Lidiji Vukić umowa zakupu uwzględnia przyszłe zaangażowanie tych osób w podmiotach, będących przedmiotem ostatnich akwizycji dokonanych przez spółkę zależną (czyli TalentMedia - przyp.) - podał Mediacap. Zaznaczył, że Maksymilian Makowski sprzedał wszystkie posiadane udziały TalentMedia, natomiast Krystian Botko, Lidija Vukić i Piotr Tytyk mają jeszcze udziały tej spółki.

Miesiąc temu zdecydowano o podwyższeniu kapitału zakładowego TalentMedia, który będzie dzielił się na 3 519 udziałów. Mediacap w efekcie przeprowadzonej właśnie transakcji będzie miał 2 717 walorów firmy, a udział w jej kapitale wzrośnie z 61,44 do 77,21 proc.

Mediacap kontroluje TalentMedia od wiosny 2017 roku

Mediacap przejął kontrolę nad TalentMedia w marcu 2017 roku - poprzez swoją spółkę zależną The Digitals kupił za 2,78 mln zł (plus ewentualne premie) 51,11 proc. udziałów spółki. Natomiast w połowie br. w ramach podwyższenia kapitału zakładowego TalentMedia przejął kolejne 576 udziałów za 2,29 mln zł. Jednocześnie do zarządu tej firmy dołączyli Paweł Stano i Kamil Bolek, menedżerowie LifeTube’a należącego do Mediacapu od wiosny br. Obecnie Mediacap ma już 59 proc. udziałów TalentMedia.

Z kolei w połowie października TalentMedia za 3 mln zł kupił 100 proc. udziałów sieci Gamellon. Na razie zapłacił pierwszą ratę wynoszącą 1 mln zł.

Pod koniec października Mediacap zaciągnął kredyt inwestycyjny w wysokości 2,37 mln do spłaty przez pięć lat. Natomiast w lipcu TalentMedia wziął 6,75 mln zł kredytu (ma go spłacić do lipca 2024 roku) na częściowe sfinansowanie kupna LifeTube’a.

Do Mediacapu oprócz TalentMedia, LifeTube’a i Gamellona należą agencje marketingowe Scholz&Friends Warszawa, EmLab, The Digitals i Booost, firma badawcza IQS oraz platformy technologiczne Plastream i Opinie.pl. W drugim kwartale br. grupa kapitałowa osiągnęła wzrost przychodów sprzedażowych o 48 proc. do 31,31 mln zł i zysku netto z 253 tys. zł do 1,33 mln zł. TalentMedia i LifeTube zanotowały wspólnie 14 mln zł wpływów i 0,6 mln zł zysku EBITDA.

Dołącz do dyskusji: Mediacap dokupił 16 proc. udziałów TalentMedia za 3,3 mln zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl