SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mediacap wziął 2,4 mln z kredytu na inwestycje w Gamellon i TalentMedia

Holding marketingowo-badawczy Mediacap zaciągnął kredyt inwestycyjny w wysokości 2,37 mln do spłaty przez pięć lat. Jest to związane z kupnem przez Mediacap kolejnych udziałów TalentMedia i przejęciem Gamellon przez TalentMedia.

Jacek Olechowski, prezes i większościowy akcjonariusz MediacapuArticle

Jak podano w komunikacie giełdowym Mediacapu, kredyt zostanie spłacony w 20 równych ratach kwartalnych do końca października 2024 roku. Zabezpieczeniami są wystawione przez firmę weksle in blanco, które zostały poręczone przez spółki zależne, oraz zastaw rejestrowy na wszystkich posiadanych przez nią udziałach TalentMedia.

- Pozostałe warunki umowy kredytu nie odbiegają od standardowych warunków rynkowych stosowanych dla tego typu umów - zaznaczono.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Środki z kredytu mają pomóc w finalizacji dwóch transakcjach. Pod koniec czerwca Mediacap kupił nowe udziały sieci partnerskiej TalentMedia za 2,29 mln zł, a do jej zarządu dołączyli Paweł Stano i Kamil Bolek, menedżerowie LifeTube’a należącego do Mediacapu od wiosny br. Obecnie Mediacap ma już 59 proc. udziałów TalentMedia.

Natomiast trzy tygodnie temu TalentMedia za 3 mln zł kupił 100 proc. udziałów sieci Gamellon. Na razie zapłacił pierwszą ratę wynoszącą 1 mln zł. Obie firmy razem z LifeTube'em będą działać jako grupa influencer marketingu LTTM, uruchomiły też dwie nowe marki: HubYT do kreowania kampanii z youtuberami oraz Mellon Media.

W lipcu br. TalentMedia wziął 6,75 mln zł kredytu (ma go spłacić do lipca 2024 roku) na częściowe sfinansowanie kupna LifeTube’a.

W drugim kwartale br. Mediacap - do którego należą też agencje marketingowe Scholz&Friends Warszawa, EmLab, The Digitals i Booost, firma badawcza IQS oraz platformy technologiczne Plastream i Opinie.pl - osiągnął wzrost przychodów sprzedażowych o 48 proc. do 31,31 mln zł i zysku netto z 253 tys. zł do 1,33 mln zł. TalentMedia i LifeTube zanotowały wspólnie 14 mln zł wpływów i 0,6 mln zł zysku EBITDA.

Medicap jest notowany na rynku głównym warszawskiej giełdy. We wtorek na koniec sesji jego kurs wynosił 2,12 zł, co dawało kapitalizację w wysokości 39,05 mln zł. Prezesem i większościowym akcjonariuszem spółki (ma 52,9 proc. kapitału) jest Jacek Olechowski.

Dołącz do dyskusji: Mediacap wziął 2,4 mln z kredytu na inwestycje w Gamellon i TalentMedia

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Defluencer
Wszystko na kreskę.
odpowiedź