SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mediacap z 11-13 proc. wzrostem wpływów. Szybki rozwój Opinie.pl, TalentMedia i Plastream

Holding marketingowo-badawczy Mediacap szacuje, że w pierwszych trzech kwartałach br. zanotował wzrost przychodów o 10,6 proc. do 49,1 mln zł. Firma podkreśla, że jej platformy Opinie.pl, TalentMedia i Plastream rozwijają się szybciej od prognoz.

Jacek Olechowski, prezes i większościowy akcjonariusz MediacapuArticle

Według szacunkowych danych wpływy Mediacapu w pierwszych trzech kwartałach br. wyniosły 49,1 mln zł (10,6 proc. więcej niż rok wcześniej), a w samym trzecim kwartale - 17,7 mln zł (po wzroście o 12,6 proc. w skali roku).

Firma podkreśliła, że wpływy z jej platform technologicznych Opinie.pl, TalentMedia i Plastream od stycznia do września br. wyniosły 13,7 mln zł, o 50,5 proc. niż rok wcześniej. - Realizacja celów niefinansowych również przebiega lepiej od założeń - zaznaczyła spółka w komunikacie giełdowych.

Szczegółowe dane finansowe z pierwszych trzech kwartałów br. Mediacap poda 29 listopada.

Firma poinformowała, że platforma Opinie.pl już na koniec września miała ponad 100 tys. użytkowników, a wcześniej zakładano, że nastąpi to na koniec br. W pierwszych trzech kwartałach br. na Opinie.pl przeprowadzono 287 tys. ankiet, czyli więcej niż w całym ub.r.

W marcu br. Mediacap, poprzez swoją spółkę zależną The Digitals, kupił 51,11 proc. udziałów TalentMedia za 2,78 mln zł (plus ewentualne premie), a w czerwcu przejęła 90 proc. udziałów firmy TalentMedia Balkans działającej przede wszystkim w Bułgarii.

Na koniec września br. łączna liczba subskrybentów kanałów youtube’owych, które obsługuje TalentMedia, wyniosła 16,6 mln, o 24 proc. więcej niż na koniec czerwca br.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Mediacap z 11-13 proc. wzrostem wpływów. Szybki rozwój Opinie.pl, TalentMedia i Plastream

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
notowania bankier
skoro jest tak dobrze to dlaczego wartości firmy ma giełdzie spadla o 40 % w pare miesięcy ?
odpowiedź