SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mediacap miał w trzecim kwartale ok. 32 mln zł wpływów i ponad 1,9 mln zł zysku EBITDA

Według szacunkowych danych holding marketingowo-badawczy Mediacap w minionym kwartale zanotował wzrost przychodów sprzedażowych o 51 proc. do ok. 32 mln zł, a jego zysk EBITDA zwiększył się z 1,7 do ponad 1,9 mln zł.

Jacek Olechowski, prezes i większościowy akcjonariusz MediacapuArticle

W komunikacie giełdowym Mediacapu zaznaczono, że przychody w trzecim kwartale br. zwiększyły się o 51 proc. głównie dzięki uwzględnieniu 7,75 mln zł wpływów sieci partnerskiej LifeTube, której 79 proc. udziałów należąca do Mediacapu spółka TalentMedia przejęła wiosną br. za 9,23 mln zł.

Przy pominięciu wyników LifeTube’a wpływy Mediacapu zwiększyły się w zeszłym kwartale o 14,5 proc.

Firma szacuje, że zanotowała też ponad 1,9 mln zł skonsolidowanego zysku EBITDA, bez uwzględnienia pozytywnego wpływu na ten wskaźnik nowego standardu rachunkowości MSSF 16. W trzecim kwartale ub.r. miała 1,7 mln zł zysku EBITDA.

Pełny raport finansowy za miniony kwartał Mediacap opublikuje 21 listopada.

Mediacap z serią przejęć i kredytami

W miniony wtorek Mediacap za 3,27 mln zł kupił kolejne 555 udziałów sieci partnerskiej TalentMedia stanowiących 15,8 proc. jej podwyższonego kapitału zakładowego. Łączna cena sprzedaży zostanie zapłacona do końca czerwca 2020 roku. W połowie br. Mediacap w ramach podwyższenia kapitału zakładowego TalentMedia przejął 576 udziałów firmy za 2,29 mln zł, jednocześnie do jej zarządu dołączyli Paweł Stano i Kamil Bolek, menedżerowie LifeTube’a. Obecnie Mediacap ma już 59 proc. udziałów TalentMedia.

W połowie października TalentMedia za 3 mln zł kupił 100 proc. udziałów sieci Gamellon. Na razie zapłacił pierwszą ratę wynoszącą 1 mln zł. Jednocześnie ogłoszono, że obie spółki razem z LifeTube’em będą tworzyły grupę influencer marketingu LTTM, uruchomiono też dwie nowe marki: HubYT do kreowania kampanii z youtuberami oraz Mellon Media odpowiedzialny za produkcję własnych formatów na YouTube'a.

Pod koniec października Mediacap zaciągnął kredyt inwestycyjny w wysokości 2,37 mln do spłaty przez pięć lat. Natomiast w lipcu TalentMedia wziął 6,75 mln zł kredytu (ma go spłacić do lipca 2024 roku) na częściowe sfinansowanie kupna LifeTube’a.

Do Mediacapu oprócz TalentMedia, LifeTube’a i Gamellona należą agencje marketingowe Scholz&Friends Warszawa, EmLab, The Digitals i Booost, firma badawcza IQS oraz platformy technologiczne Plastream i Opinie.pl. W drugim kwartale br. grupa kapitałowa osiągnęła wzrost przychodów sprzedażowych o 48 proc. do 31,31 mln zł i zysku netto z 253 tys. zł do 1,33 mln zł. TalentMedia i LifeTube zanotowały wspólnie 14 mln zł wpływów i 0,6 mln zł zysku EBITDA.

Większościowym akcjonariuszem Mediacapu jest prezes firmy Jacek Olechowski (ma 52,88 proc. jej kapitału).

Dołącz do dyskusji: Mediacap miał w trzecim kwartale ok. 32 mln zł wpływów i ponad 1,9 mln zł zysku EBITDA

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
to cud
Czystość w biznesie i brak układów : )
odpowiedź