SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Michał Chabas przejął obowiązki dyrektora strony głównej WP

Michał Chabas, dyrektor zarządzający obszarem sport w WP (Wirtualna Polska Holding) przejął obowiązki dyrektora zarządzającego stroną główną WP.pl.

Article

Ostatnio stanowisko zarządzającej stroną główną Wirtualnej Polski zajmowała Dorota Cyndecka. Funkcję pełniła tymczasowo przez trzy miesiące. Obecnie jest w firmie head of project managment, zarządza projektami i raportują do niej project managerowie. Pozostaje również szefową moderacji. Wcześniej była business owner managerem WP.pl oraz WP. Wiadomości. Poprzednio od stycznia do marca br. była product owner managerem wp.pl, a od września do grudnia 2018 – project managerem. W sumie z Wirtualną Polską jest związana od roku.

Z kolei Michał Chabas pełni funkcję dyrektora zarządzającego obszarami Sport, Informacje i Strona Główna, raportuje bezpośrednio do redaktora naczelnego Tomasza Machały. Do tej pory Michał był dyrektorem obszaru Sport. Wcześniej – od czerwca do września 2018 roku był product managerem Sportowych Faktów.

W minionym półroczu Wirtualna Polska Holding osiągnęła wzrost wpływów sprzedażowych o 34,2 proc. do 335,51 mln zł oraz zysku EBITDA o 22,6 proc. do 89,59 mln zł. Natomiast jej zysk netto zmalał z 27,73 do 22,84 mln zł, bo firma musi dopłacić 11,6 mln zł za Nocowanie.pl. Telewizja WP przy 9,63 mln zł przychodów miała 3,08 mln zł straty EBITDA.

W lipcu br. liczba użytkowników WP.pl spadła w skali miesiąca z 16,25 do 15,98 mln, przez co serwis został wyprzedzony pod względem zasięgu przez Onet.pl (ten serwis z kolei zanotował spadek z 16,2 do 16,07 mln zł). Przy czym Onet miał dużo mniej odsłon (1,39 mld) od WP.pl (1,87 mld).

 

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Michał Chabas przejął obowiązki dyrektora strony głównej WP

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Beta
Gratulacje Michał! Odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu
odpowiedź
User
Wolik
Trzeba się cieszyć gdy najlepsi awansują
odpowiedź
User
Pezeta
Po wynikach wp widać że mocna się tam ekipa zebrała. Ostatnie komunikaty to ten Chabas, Warecki, Gumkowska, Rowicka, Ogórek.
odpowiedź