SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dworczyk do szefa CIR ws. ogłoszeń o epidemii: wyślij to tym łobuzom z Wyborczej

Według kolejnych domniemanych maili ze skrzynki Michała Dworczyka w kwietniu ub.r. szef Centrum Informacyjnego Rządu Tomasz Matynia chwalił się współpracownikom odpowiedzią na pytania Wojciecha Czuchnowskiego o brak rządowych ogłoszeń w „Gazecie Wyborczej” dotyczących epidemii. - Tomek wyślij to tym łobuzom z Wyborczej dziś ok? - miał mu napisać Dworczyk. Autentyczność jego pytań i udzielonej mu odpowiedzi potwierdził Czuchnowski.

Michał Dworczyk, fot. KPRMArticle

W poniedziałek w serwisie Poufna Rozmowa ujawniono screeny wymiany mailowej zapisanej w skrzynce Michała Dworczyka, w której Tomasz Matynia, dyrektor Centrum Informacyjnego Rządu, 6 kwietnia ub.r. przedstawił przygotowane odpowiedzi na pytania Wojciecha Czuchnowskiego z „Gazety Wyborczej”.

Czuchnowski zwrócił uwagę, że tamtego dnia płatne rządowe ogłoszenia z radami, jak w trakcie epidemii robić zakupy, pojawiły się we wszystkich dziennikach ogólnopolskich z wyjątkiem „GW”. Spytał o powody pomijania „Wyborczej” w tej kampanii.

Matynia przesłał mailowo do Michała Dworczyka i kilku innych osób związanych z kancelarią premiera odpowiedzi, które przekazano później także innym mediom. - Kancelaria Premiera umieściła na stronach GOV.PL specjalne plakaty do pobrania przez zainteresowane osoby i media. Zachęcamy do korzystania z tych informacji. Poniedziałkowa publikacja "Jak bezpiecznie robić zakupy" w mediach zawiera plakat pochodzący właśnie z tego źródła - napisano.

- Zależy nam na dotarciu z tą informacją do jak najszerszego grona odbiorców. Informujemy także, że nie zostało wydane żadne polecenie o pomijaniu jakichkolwiek mediów, a ich dobór opiera się na analizie dotarcia, wiarygodności i skuteczności informowania - dodano.

Michał Dworczyk: ja bym w to szedł!

Według zamieszczonych screenów przygotowana odpowiedź została pozytywnie oceniona przez osoby, którym przesłał ją szef CIR. - Bardzo ładnie :) Ja bym w to szedł! - miał skomentować Michał Dworczyk. - Więcej takich głosów poproszę :) - stwierdził Tomasz Matynia.

- Jedziemy z nimi! - napisał rzecznik rządu Piotr Müller. – Brawo! - pochwalił Tomasz Fill, członek zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju, wcześniej związany z kancelarią premiera. - Good - ocenił Mariusz Chłopik, dodając kilka razy emotikon ze śmiechem do łez (Chłopik to nieformalny doradca Mateusza Morawieckiego, przez kilka lat był związany z PKO BP, a od października pracuje w Legii Warszawa).

- Tomek wyślij to tym łobuzom z Wyborczej dziś ok? - spytał Matynię Michał Dworczyk. Szef CIR odpowiedział, że zrobił to już godzinę temu.

Czuchnowski: mail i odpowiedź prawdziwe

- Odpowiadam pytającym: mój mail cytowany przez poufnarozmowa.com jest oczywiście prawdziwy, odpowiedź rzecznika rządu, chociaż chamska i kłamliwa, również…. - skomentował ujawnione screeny Wojciech Czuchnowski na Twitterze.

Dołącz do dyskusji: Dworczyk do szefa CIR ws. ogłoszeń o epidemii: wyślij to tym łobuzom z Wyborczej

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kocurek
Zależało im na szerokim dotarciu, dlatego zamieścili płatne ogłoszenie w piśmie, które idzie głównie na przemiał. Czy oni nie widzą, że to jest grzech? :(
odpowiedź
User
YKK
Dobrze, że nie zakończył maila rubasznym "sieg heil".
odpowiedź
User
Good
Nie wiedziałem że z Radziwiłka taki poliglota :D A mówili, że wyleciał za braki językowe :D
odpowiedź