SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Michał Karnowski do Piotra Kraśko: gnębienie dziennikarzy w sądach jest bez sensu, okładka „W Sieci” była satyrą

Przed sądem okręgowym w Warszawie stanął we wtorek Michał Karnowski, członek zarządu spółki „Fratria”, który został pozwany przez Piotra Kraśko. Poszło za okładkę z 2015 roku, na której dziennikarz TVN wystąpił jako prowadzący „Dziennik Telewizyjny” stanu wojennego. - Nikt rozsądny nie wziął tej okładki poważnie, to była satyra - komentuje w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Karnowski.

Piotr Kraśko na okładce „W Sieci” Article

W grudniu 2015 roku tygodnik „W Sieci” (dzisiaj: „Sieci”) opublikował artykuł Marka Pyzy i Marcina Wikło. Dziennikarze opisali tam m.in. kulisy przygotowywania materiału dziennikarki „Wiadomości” Karoliny Lewickiej z 14 grudnia 2015 roku, w którym podsumowała marsze - Komitetu Obrony Demokracji oraz Marszu Wolności i Solidarności. Publicyści napisali, że za podobnymi materiałami, stoi ówczesny szef „Wiadomości”, Piotr Kraśko. Artykuł zapowiadała okładka, na której umieszczono fotomontaż z Kraśką w stroju wojskowym i z logo „Dziennika Telewizyjnego” w tle.

Piotr Kraśko tuż po publikacji zapowiedział, że skieruje sprawę do sądu przeciwko wydającej tygodnik „Fratrii”, i tak też zrobił.

Wczoraj przed sądem stanął Michał Karnowski, członek zarządu Fratrii. Opowiadał o kulisach powstania tekstu i zamieszczenia okładki. Na Twitterze skomentował to: - Panie Piotrze, po co to Panu? Gnębienie innych dziennikarzy w sądach? Bez sensu...

W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Karnowski mówi, że okładka była satyrą. - Każdy ma prawo się oczywiście sądzić, nie odbieram tego prawa. Ale przecież nikt z czytelników nie wziął jej dosłownie, to była ewidentna satyra. Dziwię się, że Piotr Kraśko, człowiek tak potężny medialnie, dysponujący tyloma narzędziami polemicznymi i publicystycznymi, zdecydował się na pójście do sądu. W jaki sposób my, dziennikarze, mamy zachęcać polityków do odporności na krytykę, gdy sami biegamy po sądach? - pyta retorycznie Karnowski.

Z danych ZKDP wynika, że w pierwszych trzech kwartałach 2017 roku tygodnik „Sieci” notował średnią sprzedaż na poziomie 64 496 egz.

Dołącz do dyskusji: Michał Karnowski do Piotra Kraśko: gnębienie dziennikarzy w sądach jest bez sensu, okładka „W Sieci” była satyrą

26 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
xm
Gdyby to było odkrywcze, to dziś można by codziennie drukować podobne okładki z Holecką, Adamczykiem i Ziemcem w mundurach.
odpowiedź
User
YKK
Braci Słabych, przepraszam, Karnowskich zawsze boli jak muszą komuś zapłacić za swoją nikczemność. Wtedy od razu aparatczyk mieni się "dziennikarzem".
odpowiedź
User
Wał Hadriana
Panie Michale, po co to panu. Poniżanie innych dziennikarzy na okładce Pańskiego pisma? Bez sensu ...
odpowiedź