SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Michał Kolanko z 300polityka.pl i Joanna Ćwiek-Świdecka przechodzą do „Rzeczpospolitej”, odchodzi Ewa Usowicz

Do działu krajowego „Rzeczpospolitej” (Gremi Media) dołączyli dziennikarze Michał Kolanko (poprzednio pracował m.in. w 300polityka.pl i „Newsweeku” oraz Joanna Ćwiek-Świdecka (wcześniej m.in. w „Polska The Times” i „Gazecie Wyborczej”). Z dziennika odchodzi tymczasem Ewa Usowicz, wicenaczelna.

Bogusław Chrabota, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”, prezes IWP - fot. polsatArticle

Wydawca „Rzeczpospolitej” informuje, że dołączenie Michała Kolanki i Joanny Ćwiek-Śwideckiej kończy zmiany w dziale krajowym gazety, którym od połowy ub.r. kieruje Tomasz Krzyżak.

- Cieszymy się, że udało nam się pozyskać kogoś tak wartościowego z rynku. Potrzebujemy wyrazistych, dociekliwych i obiektywnych dziennikarzy. Zależy nam, by „Rzeczpospolita” była synonimem tytułu, którego informacje są cytowane, rzetelne, oraz tłumaczące odbiorcom zawiłości życia politycznego, społecznego, biznesowego i prawniczego. Nowe osoby w zespole nam to zapewnią - przekonuje Michał Szułdrzyński, zastępca redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej”.

Michał Kolanko przez ostatnie pięć lat pracował w serwisie 300polityka.pl, którego jest współzałożycielem. Wcześniej pisał m.in. dla wPolityce.pl i „Newsweek Polska”. Specjalizuje się w tematyce polskiej polityki, relacjonował wiele kampanii wyborczych. Jest absolwentem prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Joanna Ćwiek-Świdecka przez ostatnie 10 lat pracowała w „Polska The Times”, gdzie m.in. kierowała działem Pieniądze. Wcześniej była związana m.in. z „Gazetą Wyborczą”, współpracowała z Wirtualną Polską oraz redagowała pismo naukowe „Rynek Pracy” (wydawane przez Instytut Pracy i Spraw Socjalnych). Specjalizuje się w tematyce ekonomicznej i społecznej. W 2010 roku uhonorowana została nagrodą im. Władysława Grabskiego.

Z gazety odchodzi tymczasem Ewa Usowicz, wicenaczelna, która złożyła właśnie wypowiedzenie. W „Rzeczpospolitej” pracowała 10 lat. Swoich dalszych planów zawodowych nie ujawnia. W maju „Rz” po 26 latach pracy rozstanie się z Paweł Jabłoński, też zastępca redaktora naczelnego.

Według danych ZKDP w styczniu br. średnia sprzedaż ogółem „Rzeczpospolitej” wynosiła 54 242 egz.

W redakcji dziennika w ostatnim czasie nastąpiło sporo zmian personalnych. Na początku br. odeszli Dominik Zdort (w lutym został szefem serwisu TVP.info), Beata Zubowicz, Wojciech Stanisławski i Filip Memches odpowiadający za wydanie „Plus Minus”, którym zaczął kierować Michał Szułdrzyński. W październiku ub.r. wicenaczelnym „Rzeczpospolitej” został Andrzej Stec, a szefem jej serwisu internetowego - Cezary Szymanek. Pod koniec ub.r. współpracę z dziennikiem zakończyli Robert Mazurek (przeszedł do „Dziennika Gazety Prawnej”) i Konrad Kołodziejski (dołączył do redakcji „W Sieci”), a we wrześniu do Onetu przeszli Andrzej Stankiewicz i Andrzej Gajcy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Michał Kolanko z 300polityka.pl i Joanna Ćwiek-Świdecka przechodzą do „Rzeczpospolitej”, odchodzi Ewa Usowicz

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Krystian
Czy wyczuje w RZ gaz?
odpowiedź
User
nie czytam
Rz jeszcze istnieje?
odpowiedź
User
Pan Adam
"Charakterystyczny zapach gazu rzeczywiście się pojawił".

Jeszcze tylko Mężyka brakuje.
odpowiedź