SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Michał Kolanko z 300polityka.pl i Joanna Ćwiek-Świdecka przechodzą do „Rzeczpospolitej”, odchodzi Ewa Usowicz

Do działu krajowego „Rzeczpospolitej” (Gremi Media) dołączyli dziennikarze Michał Kolanko (poprzednio pracował m.in. w 300polityka.pl i „Newsweeku” oraz Joanna Ćwiek-Świdecka (wcześniej m.in. w „Polska The Times” i „Gazecie Wyborczej”). Z dziennika odchodzi tymczasem Ewa Usowicz, wicenaczelna.

Bogusław Chrabota, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”, prezes IWP - fot. polsat Article

Wydawca „Rzeczpospolitej” informuje, że dołączenie Michała Kolanki i Joanny Ćwiek-Śwideckiej kończy zmiany w dziale krajowym gazety, którym od połowy ub.r. kieruje Tomasz Krzyżak.

- Cieszymy się, że udało nam się pozyskać kogoś tak wartościowego z rynku. Potrzebujemy wyrazistych, dociekliwych i obiektywnych dziennikarzy. Zależy nam, by „Rzeczpospolita” była synonimem tytułu, którego informacje są cytowane, rzetelne, oraz tłumaczące odbiorcom zawiłości życia politycznego, społecznego, biznesowego i prawniczego. Nowe osoby w zespole nam to zapewnią - przekonuje Michał Szułdrzyński, zastępca redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej”.

Michał Kolanko przez ostatnie pięć lat pracował w serwisie 300polityka.pl, którego jest współzałożycielem. Wcześniej pisał m.in. dla wPolityce.pl i „Newsweek Polska”. Specjalizuje się w tematyce polskiej polityki, relacjonował wiele kampanii wyborczych. Jest absolwentem prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Joanna Ćwiek-Świdecka przez ostatnie 10 lat pracowała w „Polska The Times”, gdzie m.in. kierowała działem Pieniądze. Wcześniej była związana m.in. z „Gazetą Wyborczą”, współpracowała z Wirtualną Polską oraz redagowała pismo naukowe „Rynek Pracy” (wydawane przez Instytut Pracy i Spraw Socjalnych). Specjalizuje się w tematyce ekonomicznej i społecznej. W 2010 roku uhonorowana została nagrodą im. Władysława Grabskiego.

Z gazety odchodzi tymczasem Ewa Usowicz, wicenaczelna, która złożyła właśnie wypowiedzenie. W „Rzeczpospolitej” pracowała 10 lat. Swoich dalszych planów zawodowych nie ujawnia. W maju „Rz” po 26 latach pracy rozstanie się z Paweł Jabłoński, też zastępca redaktora naczelnego.

Według danych ZKDP w styczniu br. średnia sprzedaż ogółem „Rzeczpospolitej” wynosiła 54 242 egz.

W redakcji dziennika w ostatnim czasie nastąpiło sporo zmian personalnych. Na początku br. odeszli Dominik Zdort (w lutym został szefem serwisu TVP.info), Beata Zubowicz, Wojciech Stanisławski i Filip Memches odpowiadający za wydanie „Plus Minus”, którym zaczął kierować Michał Szułdrzyński. W październiku ub.r. wicenaczelnym „Rzeczpospolitej” został Andrzej Stec, a szefem jej serwisu internetowego - Cezary Szymanek. Pod koniec ub.r. współpracę z dziennikiem zakończyli Robert Mazurek (przeszedł do „Dziennika Gazety Prawnej”) i Konrad Kołodziejski (dołączył do redakcji „W Sieci”), a we wrześniu do Onetu przeszli Andrzej Stankiewicz i Andrzej Gajcy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Michał Kolanko z 300polityka.pl i Joanna Ćwiek-Świdecka przechodzą do „Rzeczpospolitej”, odchodzi Ewa Usowicz

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Krystian
Czy wyczuje w RZ gaz?
35 8
odpowiedź
User
nie czytam
Rz jeszcze istnieje?
24 11
odpowiedź
User
Pan Adam
"Charakterystyczny zapach gazu rzeczywiście się pojawił".

Jeszcze tylko Mężyka brakuje.
31 8
odpowiedź
User
K
Joanna Ćwiek przeszła do Rzepy z Polska the Times pięć lat temu!
16 8
odpowiedź
User
Ko
Niedawno rzepa sie tłumaczyła gęsto ze skandalicznego tekstu o chorych na Aspergera, potem z tekstu o Le Pen, o którym sam naczelny powiedział, ze to było ,,nadużycie,,. Teraz te zmiany... Bez komentarza w zasadzie.
24 9
odpowiedź