SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Katolickie radio zniknęło z multipleksów. Ks. Olszewski w areszcie

Radio Profeto zostało wyłączone z multipleksów eksperymentalnych spółki DABCOM. Ksiądz Michał Olszewski, prezes fundacji zarządzanej radiem, został niedawno zatrzymany przez ABW w związku z aferą dotyczącą dotacji z Funduszu Sprawiedliwości. 
 

Ksiądz Michał Olszewski, fot. YouTube/Profetopl Ksiądz Michał Olszewski, fot. YouTube/Profetopl

Radio Profeto od początku lipca br. zniknęło z multipleksów eksperymentalnych DABCOM z Andrychowa, Szczecina, Krakowa i Starego Sącza. Katolicka rozgłośnia nadal dostępna jest m.in. w Warszawie, Katowicach i Poznaniu.

Radio Profeto wyłączone z czterech lokalizacji

Nadawcą rozgłośni jest Fundacja Profeto, na czele której stoi ksiądz Michał Olszewski. Pod koniec marca br. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego dokonała zatrzymania duchownego. Olszewski otrzymał zarzuty dotyczące środków przekazywanych w drodze dotacji z Funduszu Sprawiedliwości. Na konto fundacji miało wpłynął niemal 100 mln złotych celem budowy ośrodka Archipelag, gdzie miała być organizowana pomoc ofiarom czynów przestępczych.

Czytaj także: Pospieszalski tłumaczy się ze środków ministerialnych

Jak podawaliśmy, część prawicowych dziennikarzy stanęła w obronie księdza Olszewskiego. Pod listem podpisali się m.in. Piotr Semka, Jacek Karnowski, Bartłomiej Graczak i Michał Rachoń. Na stronie rozgłośni znajdziemy baner z hasztagiem #murem_za_ks_Michałem. 

Zamieszanie ws. księdza Olszewskiego

Zapytaliśmy spółkę DABCOM o przyczyny wyłączenia Radia Profeto, ale do momentu publikacji tego artykułu nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Rozgłośnia działa od 10 lat - początkowo w internecie, a od 2021 roku nadawana jest na częstotliwości FM.

Ksiądz Michał Olszewski nadal przebywa w policyjnym areszcie. Duchowny w liście opublikowanym w tygodniku w „Sieci” i TV Republika twierdził, że był poniżany i odmawiano mu dostępu do wody. Wyjaśnienie tej sprawy zapowiedział kilka dni temu premier Donald Tusk. 

Dołącz do dyskusji: Katolickie radio zniknęło z multipleksów. Ks. Olszewski w areszcie

25 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
tv_krolestwo
#murem_za_przestepcami_ktorzy_tak_jak_my_okradli_polakow_na_setki_mlionow_zlotych_i_teraz_kwicza_bo_oderwano_od_koryta
39 29
odpowiedź
User
tele
Może już przetestowali co trzeba? Przypominam, że są to TESTY, a nie regularna emisja.
15 8
odpowiedź
User
OChnik
Kolega wyrzucił z multipleksu, bo nie dostał pieniędzy? Jaka szkoda!
17 8
odpowiedź