SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Michał Winnicki kupił NTL Radomsko. Spółka należała wcześniej do Grupy TVN Discovery Polska

Koncern Michał Winnicki Entertainment została nowym właścicielem spółki NTL Radomsko z Grupy TVN Discovery Polska. - Akwizycja w pełni wpisuje się w naszą aktualną strategię - komentuje Winnicki.

Michał Winnicki Article

Transakcja została zawarta w środę, 11 września br.. Na mocy umowy spółka Michał Winnicki Entertainment nabyła 95 proc. udziałów w NTL Radomsko. Pozostałe 5 proc. udziałów nabyła zależna od Michała Winnickiego firma MWE Teleport.

Wartość transakcji nie została ujawniona.

- Decyzja o sprzedaży spółki NTL Radomsko wynika z przyjętej przez nas długoterminowej strategii rozwoju naszej firmy - mówi Dorota Żurkowska-Bytner, członek zarządu TVN Discovery Polska. - Bardzo się cieszymy, że firma trafia w dobre ręce. Jesteśmy przekonani, że jej potencjał zostanie dobrze wykorzystany przez nowego właściciela. Przy tej okazji chciałabym bardzo serdecznie podziękować wszystkim pracownikom spółki, którzy wspólnie z nami budowali sukces tej stacji - dodaje.

Jak informuje Michał Winnicki, zakup NTL Radomsko wpisuje się w aktualną strategię jego spółki. - Akwizycja NTL Radomsko w pełni wpisuje się w naszą aktualną strategię tj. inwestycje w obszarze naziemnej telewizji cyfrowej oraz wzmacnianie naszej obecności u operatorów płatnej telewizji. Telewizja NTL pod skrzydłami TVN z małej, lokalnej stacji stała się anteną o zasięgu ogólnopolskim. Chcemy dalej rozwijać ją w tym kierunku - komentuje.

NTL Radomsko jest operatorem lokalnego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej MUX L3 dostępnego na terenie województw łódzkiego i śląskiego. To również nadawca ogólnopolskiego programu telewizyjnego NTL, który jest emitowany m.in. na platformie Cyfrowy Polsat, nc+, UPC, Vectra i w sieciach kablowych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Michał Winnicki kupił NTL Radomsko. Spółka należała wcześniej do Grupy TVN Discovery Polska

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
swordfish
Winnicki chciał nie NTL Radomsko, ale dostęp do ich nadajników naziemnych w MUX L3. Telewizji nie będzie rozwijał tak jak nic nie zrobił z ECHO 24. ECHO 24 po przerwie wróciło, ale nie nadaje się do oglądania. Nagrają jeden serwis informacyjny na tydzień i powtarzają w kółko. Wymóg lokalności spełniony. "Dziennikarze" to studenci na stażu, którzy cieszą się, że za darmo zdobywają doświadczenie.
15 2
odpowiedź
User
Bak
Koncern :D :D :D
14 2
odpowiedź
User
Baza
Znajomy ma do sprzedania zakład naprawy kineskopów do telewizorów rubin. Może by kupił tzn przejął a potem ogłosił .
10 1
odpowiedź