SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Michał Winnicki kupił NTL Radomsko. Spółka należała wcześniej do Grupy TVN Discovery Polska

Koncern Michał Winnicki Entertainment została nowym właścicielem spółki NTL Radomsko z Grupy TVN Discovery Polska. - Akwizycja w pełni wpisuje się w naszą aktualną strategię - komentuje Winnicki.

Michał WinnickiArticle

Transakcja została zawarta w środę, 11 września br.. Na mocy umowy spółka Michał Winnicki Entertainment nabyła 95 proc. udziałów w NTL Radomsko. Pozostałe 5 proc. udziałów nabyła zależna od Michała Winnickiego firma MWE Teleport.

Wartość transakcji nie została ujawniona.

- Decyzja o sprzedaży spółki NTL Radomsko wynika z przyjętej przez nas długoterminowej strategii rozwoju naszej firmy - mówi Dorota Żurkowska-Bytner, członek zarządu TVN Discovery Polska. - Bardzo się cieszymy, że firma trafia w dobre ręce. Jesteśmy przekonani, że jej potencjał zostanie dobrze wykorzystany przez nowego właściciela. Przy tej okazji chciałabym bardzo serdecznie podziękować wszystkim pracownikom spółki, którzy wspólnie z nami budowali sukces tej stacji - dodaje.

Jak informuje Michał Winnicki, zakup NTL Radomsko wpisuje się w aktualną strategię jego spółki. - Akwizycja NTL Radomsko w pełni wpisuje się w naszą aktualną strategię tj. inwestycje w obszarze naziemnej telewizji cyfrowej oraz wzmacnianie naszej obecności u operatorów płatnej telewizji. Telewizja NTL pod skrzydłami TVN z małej, lokalnej stacji stała się anteną o zasięgu ogólnopolskim. Chcemy dalej rozwijać ją w tym kierunku - komentuje.

NTL Radomsko jest operatorem lokalnego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej MUX L3 dostępnego na terenie województw łódzkiego i śląskiego. To również nadawca ogólnopolskiego programu telewizyjnego NTL, który jest emitowany m.in. na platformie Cyfrowy Polsat, nc+, UPC, Vectra i w sieciach kablowych.

Dołącz do dyskusji: Michał Winnicki kupił NTL Radomsko. Spółka należała wcześniej do Grupy TVN Discovery Polska

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
swordfish
Winnicki chciał nie NTL Radomsko, ale dostęp do ich nadajników naziemnych w MUX L3. Telewizji nie będzie rozwijał tak jak nic nie zrobił z ECHO 24. ECHO 24 po przerwie wróciło, ale nie nadaje się do oglądania. Nagrają jeden serwis informacyjny na tydzień i powtarzają w kółko. Wymóg lokalności spełniony. "Dziennikarze" to studenci na stażu, którzy cieszą się, że za darmo zdobywają doświadczenie.
odpowiedź
User
Bak
Koncern :D :D :D
odpowiedź
User
Baza
Znajomy ma do sprzedania zakład naprawy kineskopów do telewizorów rubin. Może by kupił tzn przejął a potem ogłosił .
odpowiedź