SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Michał Wodziński nowym naczelnym „Faktu”

Od listopada redaktorem naczelnym „Faktu” będzie Michał Wodziński. Z dziennikiem był już związany przez kilka lat, m.in. jako szef jego portalu internetowego.

Michał WodzińskiArticle

Michał Wodziński od początku listopada jako redaktor naczelny “Faktu” będzie odpowiedzialny za pracę redakcji oraz strategię rozwoju dziennika oraz jego portalu internetowego Fakt.pl. 

- Michał Wodziński posiada wieloletnie i wszechstronne doświadczenie w pracy w mediach informacyjnych - świetnie zna rynek polski, jak również bardzo sprawnie działa w środowisku międzynarodowym. Jestem przekonany, że Michał, wraz z całym zespołem redakcyjnym, zapewni dalszy dynamiczny rozwój Faktu i jeszcze bardziej wzmocni jego pozycję na rynku. Bardzo dziękuję Marcinowi Kowalczykowi, zastępcy redaktora naczelnego dziennika Fakt, który z powodzeniem kierował gazetą i serwisem przez ostatnie miesiące – mówi Aleksander Kutela, CEO Ringier Axel Springer Polska.

Na początku lipca br. ze stanowiska redaktora naczelnego „Faktu” zrezygnowała Katarzyna Kozłowska, po czterech i pół roku pracy w tej funkcji. - Z powodów rodzinnych nie będę mogła w najbliższym czasie poświęcić się tej odpowiedzialnej roli w sposób, który by mnie satysfakcjonował. W związku z tym już jakiś czas temu poprosiłam zarząd o odwołanie mnie z funkcji redaktor naczelnej Faktu - tłumaczyła. Przez ostatnie trzy miesiące obowiązki naczelnego dziennika pełnił Marcin Kowalczyk, jeden z wicenaczelnych.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

- Dziękuję Aleksandrowi Kuteli oraz całemu zarządowi RAS Polska za zaufanie, jakim mnie obdarzono i wiele odbytych w ostatnim czasie partnerskich rozmów. Wrócić w nowej roli do redakcji, która przed laty ukształtowała mnie jako dziennikarza i dała także pierwsze menedżerskie szlify, to wspaniałe uczucie i ekscytująca perspektywa - zapewnia Michał Wodziński.

- Od pojawienia się Faktu na polskim rynku minie wkrótce okrągłe 20 lat, a w tym czasie jego newsroomem kierowało zaledwie trzech redaktorów naczelnych. To najlepiej mówi o sile redakcji i jej stabilności, także wobec nowych trendów i nieprzewidzianych wyzwań na rynku mediów. Myśląc z szacunkiem o przeszłości i bogatej tradycji Faktu, myślę także o skali odpowiedzialności i wyzwaniach, jakie czekają mnie oraz redakcję. Głęboko wierzę w to, że jako największy polski dziennik, Fakt nadal będzie znacząco wpływać na kształt debaty publicznej w Polsce - podkreśla Wodziński.

W drugim kwartale br. średnia sprzedaż egzemplarzowa „Faktu” wynosiła 124 863 egz., o 11,15 proc. mniej niż rok wcześniej (dane Polskich Badań Czytelnictwa). Natomiast portal internetowy dziennika w wersji przeglądarkowej w sierpniu br. odwiedziło 9,98 mln internautów (co dało 33,78 proc. zasięgu), spędzając średnio po 12 minut i 53 sekundy (według badania Mediapanel).

Michał Wodziński w  „Fakcie” i Canal+ Sport

Swoją zawodową karierę Michał Wodziński zaczął w 2006 roku w Axel Springer (później Ringier Axel Springer Polska), jako redaktor sportowy, reporter i korespondent, relacjonujący w „Fakcie” wydarzenia sportowe na całym świecie. Przez pewien czas reprezentował dziennik w kanale Orange Sport, prowadząc program „Fakt Sport”. W kwietniu 2013 roku objął stanowisko redaktora naczelnego serwisu Fakt.pl, natomiast w listopadzie 2014 roku, kilka miesięcy po objęciu fotela naczelnego „Faktu” przez Roberta Felusia, przeszedł na funkcję szefa kanału wideo w newsroomie gazety. Rozstał się z nią na początku 2015 roku.

W 2015 roku razem z zespołem rozpoczął tworzenie polskiej edycji Upday - wspólnego serwisu Axel Springer i Samsung Electronics, uruchomionego w 2016 roku. W 2020 roku został szefem Upday na Europę Wschodnią, a w ub.r. awansował na stanowisko międzynarodowego redaktora naczelnego. Na tym stanowisku odpowiadał za zarządzanie liczącym ponad 60 osób zespołem redakcyjnym Upday oraz treści publikowane w 34 europejskich edycjach aplikacji.

Przez ostatnie 12 lat Michał Wodziński współpracował także z Canal+ jako współprowadzący cotygodniowy magazyn piłkarski „Liga+”, a także współprowadzący studio przy meczach piłkarskiej Ekstraklasy.

Dołącz do dyskusji: Michał Wodziński nowym naczelnym „Faktu”

30 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Obiektywny
BUAHAHAHAHA - biorę popcorn i czekam na komentarze. Wyczuwam rekord.
odpowiedź
User
przykro mi
to chory człowiek, współczuję redakcji
odpowiedź
User
UP DAY
Kto to jest?
odpowiedź