SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wydawnictwo Bauer wydaje miesięcznik poradnikowy „Opieka nad Seniorem”

Od 9 kwietnia br. ukaże się w sprzedaży pierwszy numer miesięcznika „Opieka nad Seniorem” (Wydawnictwo Bauer). Tytuł będzie oferować porady dla opiekunów starszych osób oraz ma poruszać problemy seniorów. Redaktorem naczelnym jest Elżbieta Bożek.

Article

W każdym numerze będą poruszane są problemy, z którymi borykają się zarówno seniorzy, jak i ich opiekunowie lub dzieci osób starszych, którzy mieszkają samotnie. Porady dostępne w miesięczniku będą zawierać wskazówki od ekspertów, którzy zajmują się leczeniem i opieką m.in. geriatry, rehabilitanta z domu seniora, dietetyka geriatrycznego, pielęgniarki, opiekunki z MOPS czy psychologa z grupy wsparcia dla opiekunów.

Nowy magazyn ma dostrzec rolę opiekunki w społeczeństwie oraz jej codziennych problemów. „Opieka nad Seniorem” ma pomóc opiekującemu się osobom starszym rozwiązywać wszystkie problemy oraz wspierać i doradzać, jak pogodzić obowiązki zawodowe z pielęgnacją chorego, jak nie zaniedbać innych i poradzić sobie z własnymi lękami.

W nowym piśmie czytelnicy znajdą także adresy i telefony pod którymi opiekun uzyska pomoc i wsparcie oraz instrukcje (rysunki) dotyczące pielęgnacji, rehabilitacji i organizowania przestrzeni dla seniora.

W tytule znajdą się takie działy jak: Psychologia, Zdrowie i dieta opiekunki, Zdrowie seniora, Dieta na jesień życia, Bezpiecznie w domu i na dworze, Prawo i finanse oraz Relaks dla ciebie i seniora. W miesięczniku pojawią się reportaże w których czytelniczki będą dzielić się swoimi doświadczeniami w opiece nad bliskimi.

Miesięcznik skierowany jest do kobiet w wieku 50+, ze średnich i małych miejscowości, które regularnie lub tymczasowo opiekują się starzejącymi się rodzicami lub krewnymi. Będzie kosztować 3,99 zł i liczyć 52 strony. Nakład pisma wynosi 150 tys. egzemplarzy.
Redaktorem naczelnym „Opieki nad Seniorem” jest Elżbieta Bożek.

Nowy tytuł będzie promowany w ogólnopolskich stacjach TV oraz tytułach prasowych Wydawnictwa Bauer. Za kreację spotu TV odpowiada Digit-Art, a za zakup mediów - agencja Wavemaker.

Dołącz do dyskusji: Wydawnictwo Bauer wydaje miesięcznik poradnikowy „Opieka nad Seniorem”

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
och
Bardzo dobra decyzja!
odpowiedź
User
Olek
W końcu coś od Bauera, co ma jakiś sens.
odpowiedź
User
Roza
Ale gdzie kupić, w kioskach nie ma
odpowiedź