SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

"Powiedz, co czujesz. Zdemaskuj emocje" w akcji resortu zdrowia o zdrowiu psychicznym dzieci i młodzieży

Ministerstwo Zdrowia zainaugurowało w czwartek kampanię społeczną pod hasłem "Powiedz, co czujesz. Zdemaskuj emocje". Ma promować zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży otwartość w mówieniu o emocjach, a dodatkowo również nową infolinię 800 12 12 12.

Article

W czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski zainaugurował nową kampanię społeczną pod hasłem "Powiedz, co czujesz. Zdemaskuj emocje".

Działania te skierowane są głównie do dzieci i młodzieży, a ich celem jest przede wszystkim promowanie otwartości, mówienia o swoich emocjach i problemach psychicznych oraz szukania wsparcia.
Kampania ma przypominać, że o problemach zdrowia psychicznego trzeba mówić i szukać wsparcia - nie można się wstydzić tych problemów i ich ukrywać, lecz mówić o nich.

Rozmowy ułatwić ma specjalna, nowo uruchomiona infolinia, której numer - 800 12 12 12 - jest również promowany w kampanii. Na infolinii dostępni są psychologowie, którzy udzielają wsparcia i rad oraz wskazówek dotyczących dalszego postępowania.

Na czwartkowej konferencji prasowej Adam Niedzielski zwrócił uwagę, że problemy psychiczne dzieci i młodzieży to zjawisko, które niezależnie od pandemii będzie występować, a dodatkowo lockdown i konsekwencje zawieszenia nauki zdalnej będą miały długofalowe efekty.

Wiceminister edukacji i nauki Marzena Machałek podczas konferencji poinformowała, że powstał projekt ustawy o wsparciu dziecka, ucznia i rodziny. Zaklada on wsparcie pomocy psychologiczno-pedagogicznej w szkołach i zatrudnienie specjalistów. Według jej zapowiedzi w przyszłym roku do szkół i placówek oświatowych ma trafić 700 mln zł dodatkowego wsparcia, z których 180 mln zł ma być przeznaczone na zajęcia psychologiczno-pedagogiczne, a pozostałe środki na zatrudnienie dodatkowych specjalistów.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: "Powiedz, co czujesz. Zdemaskuj emocje" w akcji resortu zdrowia o zdrowiu psychicznym dzieci i młodzieży

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
PiS ma krew na rękach
Psycholog w każdej szkole zamiast katechetek, zakonnic i księży opłacanych z budżetu państwa za szerzenie nienawiści! Znowu bezmyślnie wydano pieniądze na produkcję spotów, które nie rozwiązują problemu.
odpowiedź
User
Ja
Czuję ulgę, że podobno od 2024 dopiero będzie kaucja za butelki. A ogólnie pogoda do chrzanu, jest zimno, wiatr i co jakiś czas deszcz. No ale trudno. Trzeba jakoś targać.
odpowiedź