SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Mleko mamy ma moc” w kampanii Ministerstwa Zdrowia

Fundacja Pro-Familia w Rzeszowie na zlecenie Ministerstwa Zdrowia realizuje kampanię edukacyjną pod hasłem „Mleko mamy ma moc” dotyczące karmienia piersią.

Article

W ramach akcji przygotowano poradnik, który oprócz instruktażu na temat karmienia piersią zawiera informacje m.in. o karmieniu piersią dzieci w różnym wieku (zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia WHO), karmieniu piersią w przestrzeni publicznej oraz siatkach centylowych dla dzieci karmionych piersią, opracowanych na podstawie danych WHO.

Poradnik w nakładzie 120 tys. egz. trafił do ok. 400 oddziałów położniczych w całej Polsce. Jest również dostępny w serwisie internetowym Ministerstwa Zdrowia oraz na wybranych blogach dla rodziców (szczesliva.pl, oczekując.pl, mamasubiektywnie.pl, matkaprezesa.pl, testaway.pl, mataja.pl, hafija.pl).

Dostępny jest również magazyn „Mleczna droga” z podobnymi treściami jak poradnik, a także artykułami blogerów (opartymi na doświadczeniach mam karmiących), które podkreślają znaczenie karmienia i motywują do niego.

20 tys. egz. magazynu przekazano do wszystkich ok. 50 oddziałów położniczych III stopnia referencyjności.

Przygotowaniem i realizacją akcji, na zlecenie Ministerstwa Zdrowia, zajmuje się Fundacja Pro-Familia w Rzeszowie. Kampanię zorganizowano w ramach Narodowego Programu Zdrowia.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Mleko mamy ma moc” w kampanii Ministerstwa Zdrowia

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl