SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mirosław Rogalski nowym szefem Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia

Mirosław Rogalski został nowym szefem Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. Łączy tę funkcję z zastępcą dyrektora radiowej Trójki.

Mirosław Rogalski, fot. TVP1Article

Rogalski na stanowisku redaktora naczelnego Studia Reportażu i Dokumentu zastąpił Irenę Piłatowską, która w styczniu br. odeszła na emeryturę.

Mirosław Rogalski - jak informuje Polskie Radio - pozostaje również zastępcą dyrektora, redaktora naczelnego Programu III Polskiego Radia.

Rogalski w radiu od 1989 roku

Pracę dziennikarską Rogalski rozpoczynał w oddziale Polskiego Radia w Bydgoszczy w 1989 roku, gdzie m.in. przygotowywał reportaże i prowadził autorskie programy muzyczne i publicystyczne. Był korespondentem Programu III Polskiego Radia z Bydgoszczy i Torunia, a później również prowadzącym poranne i popołudniowe wydania ,,Zapraszamy do Trójki’’. Pracował w telewizjach komercyjnych TVN i Polsat, gdzie był gospodarzem programów reporterskich.

W październiku 2015 roku trafił do TVP, gdzie najpierw pracował w Agencji Kreacji Publicystyki, Dokumentu i Audycji Społecznych w Telewizji Polskiej, później trafił do programu interwencyjnego TVP1 - „Alarm!”. Od 8 września br. będzie gospodarzem Magazynu Ekspresu Reporterów nadawanego w TVP1. W 2015 roku otrzymał główną nagrodę IPN w kategorii "Losy" za reportaż telewizyjny.

W kwietniu br. Rogalski przeszedł z „Alarmu!” z powrotem do radiowej Trójki, obejmując funkcję wicedyrektora i zastępcy redaktora naczelnego. Odwołany niedawno ze stanowiska Kuba Strzyczkowski napisał o nim na oficjalnym Facebooku anteny, że zespół nie chce z nim pracować. Rogalski zatem - jak ustaliliśmy - do czasu zmiany dyrekcji pracował zdalnie.

Polskie Radio z nowym prezesem

W ub.r. Polskim Radiem jako prezes zarządzał Andrzej Rogoyski, w marcu ub.r. z funkcji członka zarządu został odwołany Mariusz Staniszewski. Natomiast Rogoyskiego zdymisjonowano w drugiej połowie stycznia, jego stanowisko objęła Agnieszka Kamińska, wcześniej m.in. dyrektor Jedynki, a od końcówki grudnia ub.r. wiceprezes spółki.

Polskie Radio w 2019 roku osiągnęło 10,44 mln zł straty netto w porównaniu do 15,3 mln zysku netto w roku poprzednim. Kadra kierownicza wyższego szczebla zarabiała średnio miesięcznie 15,9 tys. zł brutto, a dziennikarze - 10,3 tys. zł brutto.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Liderem RMF FM

W 2019 roku średni dzienny zasięg radia wyniósł 72,2 proc., a tygodniowy - 91,2 proc. Z kolei średni dobowy czas słuchania wyniósł 269 minut. Najchętniej słuchaną stacją niezmiennie było RMF FM, a sieć Eska wyprzedziła Jedynkę.

Dołącz do dyskusji: Mirosław Rogalski nowym szefem Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia

28 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kr
wstyd
odpowiedź
User
Manius
Chłopie!!! odpuść sobie tę Trójkę, masz tyle na głowie!!!!!!
odpowiedź
User
zwiadowca
A będzie przychodził do pracy? Ostatnie miesiące każą wątpić ;-P
odpowiedź