SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wicedyrektor Trójki Mirosław Rogalski żegna się z Polskim Radiem

Mirosław Rogalski nie jest już wicedyrektorem radiowej Trójki ani szefem Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia - ustalił portal Wirtualnemedia.pl. Wiceszefem studia został były szef Programu III Polskiego Radia Tomasz Kowalczewski.

Mirosław Rogalski, fot. TVP1Article

Kontrakt z nadawcą, na mocy którego Mirosław Rogalski został wicedyrektorem, zastępcą redaktora naczelnego Programu Trzeciego Polskiego Radia, obowiązywał od kwietnia 2020 roku. W środę 31 marca wygasł, a firma go nie przedłużyła. 

Rogalskiego na stanowisko wicenaczelnego Trójki rekomendował poprzedni redaktor naczelny stacji Tomasz Kowalczewski. Rogalski zastąpił wówczas odwołanego trzy miesiące wcześniej Mariusza Cieślika.

To Kowalczewski razem z Rogalskim i prezes Polskiego Radia Agnieszką Kamińską, w maju 2020 roku informowali podczas wspólnej konferencji prasowej o rzekomych nieprawidłowościach w trójkowej Liście Przebojów. W efekcie odszedł najpierw Marek Niedźwiecki, potem wielu innych dziennikarzy, redaktorów, współpracowników i wydawców Trójki. Część z nich założyła Radio 357, część - Radio Nowy Świat.

Mirosław Rogalski także w Telewizji Polskiej

Od maja czerwca ub. roku Mirosław Rogalski pracował zdalnie, nie pojawiając się w siedzibie Trójki. W tym czasie współpracował z Telewizją Polską, gdzie prowadził najpierw "Alarm!", a od września 2020 r. także „Magazyn Ekspresu Reporterów”.

Na początku września ub.r Rogalski został też szefem Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia, zastępując na stanowisku Irenę Piłatowską. Te obowiązki przejmie teraz - na razie tymczasowo - Krzysztof Gottesman, który od lutego jest wiceszefem studia.

Polskie Radio nie chce komentować odejścia Mirosława Rogalskiego, nie wskazuje też, kto będzie jego następcą w Trójce i czy w ogóle taka osoba będzie wyznaczona. - Wszelkie informacje na temat zmian kadrowych są lub będą dostępne na naszej stronie korporacyjnej - informuje nas Monika Kuś z biura zarządu firmy.

Jak się dowiedział portal Wirtualnemedia.pl wicedyrektorem Studia Reportażu i Dokumentu został Tomasz Kowalczewski, były szef Programu III Polskiego Radia.

Pracę dziennikarską Rogalski rozpoczynał w oddziale Polskiego Radia w Bydgoszczy w 1989 roku, gdzie m.in. przygotowywał reportaże i prowadził autorskie programy muzyczne oraz publicystyczne. Był też korespondentem Programu III Polskiego Radia z Bydgoszczy i Torunia, a później również prowadzącym poranne i popołudniowe wydania ,,Zapraszamy do Trójki’’. Pracował w TVN i Polsacie, gdzie był gospodarzem programów reporterskich. W październiku 2015 roku trafił do TVP, gdzie najpierw pracował w Agencji Kreacji Publicystyki, Dokumentu i Audycji Społecznych w Telewizji Polskiej, później trafił do programu interwencyjnego „Alarm!”.

Od wiosny ub.r. Trójka ma coraz gorsze wyniki słuchalności w badaniu Radio Track. W jego fali od grudnia ub.r. do lutego br. miało już tylko 1,94 proc. udziału, wobec 2,56 proc. od września do listopada ub.r. oraz 5,63 proc. od grudnia 2019 do lutego ub.r.

W 2019 roku Polskie Radio zanotowało 10,44 mln zł straty netto w porównaniu do 15,3 mln zysku netto w 2018 roku. Kadra kierownicza wyższego szczebla zarabiała średnio miesięcznie 15,9 tys. zł brutto, a dziennikarze - 10,3 tys. zł brutto. W planie finansowym na 2020 r. Polskie Radio zapisało symboliczny zysk - 80 zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wicedyrektor Trójki Mirosław Rogalski żegna się z Polskim Radiem

68 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
2021
Tęsknię za tym radiem. Ale gdy pomyślę, kto prowadzi program rano albo , że jest tam Graczak, to od razu mi przechodzi.
odpowiedź
User
Hirszfeld
Zawsze śmieszyły mnie te wszystkie wicedyrektorskie etaty w Polskim Radiu. Przerost zatrudnienia, to od lat nowotwór toczący tę instytucję.
odpowiedź
User
Anna
A co się dzieje teraz z Kowalem? Zausznik jest tam cały czas?
Pamiętacie te konferencje Mira, Kowala i Agi na korytarzach Trójki?!:) To bylo piękne...;-)

Ale wtedy nikt nie przypuszczał ze to się rozwali, żE zniszczą wszystko.
odpowiedź