SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mirosław Rogalski z "Alarmu" TVP1 wicedyrektorem radiowej Trójki

Mirosław Rogalski, który prowadzi program "Alarm" TVP1 został zastępcą dyrektora i redaktora naczelnego Programu III Polskiego Radia - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Mirosław Rogalski, fot. TVP1Article

Nasze informacje potwierdziło biuro zarządu Polskiego Radia.

Obecnie szefem Programu III Polskiego Radia jest Tomasz Kowalczewski, który - jak wynika z informacji portalu Wirtualnemedia.pl - pracuje nad nową koncepcją stacji. Na początku stycznia br. zarząd Polskiego Radia odwołał z funkcji wiceszefa stacji Mariusza Cieślika.

W ciągu ostatniego miesiąca z Trójką rozstało się kilkoro dziennikarzy i prowadzących. 9 marca z anteną rozstała się dziennikarka muzyczna Anna Gacek, nie przyjmując nowej propozycji współpracy. Kilka dni później po 55 latach współpracy z Trójki odszedł Wojciech Mann, który w ostatnim czasie prowadził kilka audycji, m.in. „W tonacji Trójki” razem z Gacek. Później z rozgłośnią pożegnali się również Gaba Kulka i Jan Młynarski, a po nich  Jan Chojnacki, a także Wojciech Waglewski z synem Bartoszem („Fisz”). Szefostwo anteny zawiesiło także coniedzielną audycję „Sjesta” Marcina Kydryńskiego.

Z danych Radio Track Kantar Polska wynika, że w 2019 roku udział Trójki w rynku wyniósł 5,1 proc.

Rogalski w TVP od 2015 roku

Mirosław Rogalski pracuje w Telewizji Polskiej od października 2015 roku. Na początku zaczynał jako redaktor audycji w Agencji Kreacji Publicystyki, Dokumentu i Audycji Społecznych w Telewizji Polskiej - zajmował się m.in. analizami warsztatowymi, opracowaniami pozycji programowych regionalnych i ogólnopolskich, a także przygotowywaniem i wdrażaniem multimedialnych materiałów szkoleniowych oraz filmów promujących działalność Akademii Telewizyjnej i jej specjalistów.

Od 1 września 2018 roku jest gospodarzem programu reporterskiego "Alarm" w TVP 1, a od samego początku istnienia magazynu (26 lutego 2018) jego lektorem. Jestem członkiem Komisji Karty Ekranowej TVP i jurorem dziennikarskiego Przeglądu i Konkursu Twórczości Dziennikarskiej Oddziałów Terenowych TVP.

Przedtem przez 10 lat Rogalski prowadził firmę realizującą filmy dokumentalne, wizerunkowe i korporacyjne. W latach 1997-2005 był związany z TVN, najpierw kierował oddziałem stacji w Toruniu, a potem był gospodarzem i wydawcą wieczornych „Faktów” oraz głównym gospodarzem „Uwagi”. Przygotowywał też materiały w USA dla TVN International.

W Trójce od 1994 roku

Mirosław Rogalski od 1989 roku pracuje jako dziennikarz telewizyjny i radiowy. Zaczynał jako reporter w Polskim Radiu Bydgoszcz, potem był m.in. redaktorem naczelnym Radia Toruń. W 1994 roku rozpoczął etatową pracę przy ulicy Myśliwieckiej w Warszawie w redakcji „Zapraszamy do Trójki". Był pierwszym nocnym prowadzącym całodobową Trójkę. Następnie został gospodarzem porannego i popołudniowego wydania „Zapraszamy do Trójki”, którym kierowała wtedy red. Beata Michniewicz. Był też współprowadzącym audycje "Trójka na 2 głosy" wraz Beatą Pawlikowską, Markiem Wiernikiem i Jerzym Janiszewskim. Realizował dla Trójki materiały newsowe i reportaże oraz organizowałem wyjazdowe edycje Trójki w całej Polsce. Pracował tam do 1996 roku.

Posiada dokument uprawniający do prowadzenia audycji w Polskim Radiu - kartę mikrofonową kategorii "S".

Polskie Radio w 2018 r. osiągnęło wzrost wpływów sprzedażowych o 12,96 proc. do 336,53 mln zł oraz 15,3 mln zł zysku netto (wobec 2,79 mln zł rok wcześniej). 69 proc. przychodów spółki pochodziło z abonamentu i związanej z nim rekompensaty, na koniec roku nadawca zatrudniał 1 285 pracowników etatowych, o 30 więcej niż przed rokiem.

W Polskim Radiu dyrektor - redaktor naczelny zarabiał przeciętnie 16 148 zł miesięcznie, kierownik redakcji - 12 036 zł, rzecznik prasowy - 12 132 zł, redaktor wydawca - 10 545 zł, a spiker-lektor - 3 978 zł (wszystkie kwoty brutto). Członkowie zarządu mieli podpisane kontrakty menedżerskie, a odwołanemu w sierpniu ub.r. prezesowi Jackowi Sobali wypłacono odszkodowanie za konkurencyjność.

Dołącz do dyskusji: Mirosław Rogalski z "Alarmu" TVP1 wicedyrektorem radiowej Trójki

45 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
rafał
warto było zostać kolaborantem..
odpowiedź
User
Stoppis
Kiedyś był dumnym dziennikarzem, teraz to...
odpowiedź
User
2020
Po co?
odpowiedź