SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Młodzi Europejczycy napędzają cyfrowy wzrost

Coraz częstsze korzystanie z internetu przez osoby w wieku od 25 do 34 lat napędza sporą część cyfrowego wzrostu.

Młodzi Europejczycy napędzają cyfrowy wzrost

O ile wcześniejsze raporty pokazywały wysoki wzrost popularności internetu wśród osób w wieku od 16 do 24 lat, to z badania przeprowadzonego przez organizację European Interactive Advertising Association (EIAA) wynika, że coraz szersze wiekowo spektrum Europejczyków loguje się do sieci na dłuższe okresy czasu - informuje serwis Brand Republic.

"Kluczowy wniosek jaki wypływa z tego badania jest taki, że pokazuje ono internet jako już naprawdę dojrzałe medium. Grupa wiekowa 25 - 34 to ważni odbiorcy, którzy coraz bardziej polegają teraz na internecie jeśli chodzi o podejmowanie decyzji dotyczących ich stylu życia" - stwierdziła Alison Fennah, dyrektor wykonawczy EIAA.

Z badania wynika, że każdego tygodnia z internetu korzysta 178 milionów Europejczyków, z czego 55 procent robi to codziennie. Użytkownicy w wieku od 25 do 34 lat tygodniowo spędzają w sieci co najmniej 16 godzin, w porównaniu do 13 godzin w roku 2007.

Badanie EIAA obejmowało ponad 9 tysięcy wywiadów w Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Włoszech, Niemczech, Belgii i Holandii, 3 tysiące internetowych ankiet w krajach skandynawskich oraz kolejne 3 tysiące z wykorzystaniem badania Omnibus.

źródło: Brand Republic

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Młodzi Europejczycy napędzają cyfrowy wzrost

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl