SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

MNI kupi spółkę multimedialną MoCoHub

Spółka telekomunikacyjna MNI kupi 100% udziałów w firmie MoCoHub sp. z o.o. - dostawcy treści do mobilnych usług multimedialnych.

Poinformowało MNI w piątkowym komunikacie.

Zgodnie z zawartą umową przyrzeczenia kupna sprzedaży – zakup MoCoHUb odbędzie się w dwóch etapach. W pierwszym etapie do 11 września MNI kupi od dotychczasowych właścicieli spółki (Piotra Gruszeckiego oraz Juliana Kutrzeby) jej 150 udziałów płacąc za nie 3 mln zł.

W drugim etapie, który ma być zrealizowany w terminie 7 dni od dnia zatwierdzenia przez zgromadzenie wspólników MoCoHub dokumentów finansowych firmy za rok 2006, MNI kupi pozostałe 50 udziałów. Za każdy z dwóch pakietów 25 udziałów (posiadanych przez każdego z dwóch dotychczasowych właścicieli) MNI zapłaci równowartość wskaźnika EBITDA x 8, z zastrzeżeniem, że cena na nie będzie niższa niż 500 tys. zł i wyższa niż 750 tys. zł.

„Włączenie przedmiotowej spółki do grupy MNI jest praktyczną realizacją przyjętej strategii rozwoju, zakładającej stworzenie wielopłaszczyznowego centrum pozyskiwania i przygotowywania treści do usług multimedialnych, zarówno mobilnych jak i dla obszaru telewizji internetowej, internetu jako takiego oraz innych tradycyjnych mediów. MoCoHub sp. z o.o. dostarcza dziś treści do usług multimedialnych dla niemal 90% podmiotów operujących na rynku” – czytamy w komunikacie MNI.

„Strategia rozwinięcia i umocnienia części spółki odpowiedzialnej za dostarczanie i lokalizowanie do potrzeb danego rynku treści usług (gry java, gry społecznościowe, etc.) jest związana również z bliskimi planami ekspansji spółki na rynki zagraniczne” – czytamy dalej.

O planach zakupu w najbliższym czasie firmy zajmującej się dostarczaniem treści multimedialnych mówił w tym tygodniu agencji ISB prezes MNI Piotr Koenig.

Nabycie udziałów w MoCoHub ma być sfinansowane z kapitałów własnych MNI, w tym także ewentualnie z środków pochodzących z planowanej na wrzesień emisji akcji serii L, z której spółka chce pozyskać 67,7 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: MNI kupi spółkę multimedialną MoCoHub

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl