SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mobilność - Integracja - Nowe możliwości

18 października br. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbędzie się IV Kongres Technologiczny.

Jego pomysłodawcą i organizatorem - podobnie jak trzech poprzednich edycji - jest Polkomtel SA, operator sieci Plus GSM, Partnerami zaś największe światowe firmy teleinformatyczne: Hewlett Packard, IBM, Intel, Motorola, Nokia, Oracle, Samsung, Siemens i Sony-Ericsson. Kongres Technologiczny jako miejsce prezentacji zaawansowanych rozwiązań telekomunikacyjnych i teleinformatycznych przeznaczonych dla biznesu jest unikalnym forum dialogu twórców i odbiorców usług i produktów z tej branży.

Tegoroczny Kongres został opatrzony mottem "Mobilność - Integracja - Nowe możliwości".  Trafnie oddaje ono przesłanie tego niezwykłego wydarzenia w świecie polskiego biznesu, koncentrującego się tym razem na czterech blokach tematycznych:
- telekomunikacyjne systemy zintegrowane,
- aplikacje mobilne i transmisja danych,
- rozwiązania telemetrii, monitoringu i akwizycji danych oraz
- nowe usługi dodane w sieciach mobilnych.
 Zarówno w opinii klientów, jak i dostawców zaawansowanych technologii właśnie te obszary rozwiązań telekomunikacyjnych i teleinformatycznych rozwijają się najdynamiczniej i stymulują do poszukiwania innowacyjnych zastosowań nowych technologii.

"Kongres Technologiczny z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem ludzi biznesu. Stanowi to nie tylko potwierdzenie trafności naszego pomysłu, ale świadczy również o tym, że rola operatora mobilnych usług telekomunikacyjnych dla biznesu jest coraz bardziej doceniana przez polskich przedsiębiorców - powiedział Mirosław Bielicki, Wiceprezes Zarządu, Dyrektor ds. Rozwoju Rynku Polkomtel SA. - Swobodny dostęp do możliwości wymiany informacji w dowolnym miejscu i czasie nie tylko usprawnia komunikację i optymalizuje koszty, ale poszerza również wachlarz innowacyjnych rozwiązań telekomunikacyjnych niezbędnych w codziennym funkcjonowaniu firmy. Tworząc je, dostarczamy nowoczesnych narzędzi pracy dla przedstawicieli licznych branż polskiej gospodarki i otwieramy przed przedsiębiorstwami nowe możliwości działania, w istotny sposób podnosząc ich efektywność rynkową. Mam nadzieję, że bogactwo i różnorodność zastosowań prezentowanych wraz z partnerami przez Plus GSM podczas tegorocznego Kongresu stanowić będzie po raz kolejny źródło inspiracji dla polskich przedsiębiorców."

IV Kongres Technologiczny zgromadzi nie tylko liderów wytwarzających telekomunikacyjne systemy mobilne, ale przede wszystkim ok. 2500 przedstawicieli kadry zrządzającej największych polskich przedsiębiorstw, a także właścicieli średnich i małych firm. Otworzy go sesja  plenarna, podczas której wystąpią Jarosław
Pachowski, Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny Polkomtel SA, oraz gość honorowy Kongresu, Robert Conway, prezes GSM Association, organizacji skupiającej blisko 850 operatorów GSM z 212 krajów świata. Następnie odbędzie się seminarium i warsztaty poświęcone najnowszym tendencjom na rynku teleinformatycznym. Do późnych godzin popołudniowych prezentowane będą także na licznych stoiskach konkretne wdrożenia rozwiązań telekomunikacyjnych już wykorzystywanych przez przedsiębiorstwa, jak również projekty znajdujące się jeszcze w fazie prac badawczych i laboratoryjnych. Są wśród nich m.in. platforma rozwoju usług trzeciej generacji (IMS), iPlus, czyli kompleksowa oferta dostępu do Internetu, telefonia konwergentna rozszerzona o kolejne elementy, np. możliwość realizacji  przez prefiks  połączeń lokalnych, usługa Naciśnij i Mów, umożliwiająca komunikację grupową w oparciu o infrastrukturę GSM.

Już po raz drugi Kongresowi Technologicznemu towarzyszy konkurs "Przedsiębiorstwo Plus Technologia", którego celem jest promocja nowatorskich projektów z dziedziny telekomunikacji i teleinformatyki wdrożonych w polskich przedsiębiorstwach.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono blisko 200 rozwiązań realizowanych  w licznych branżach - począwszy od przemysłu, energetyki i transportu, przez sektor publiczny po media. Dla oceny nadesłanych projektów powołano zespół ekspertów pod przewodnictwem prof. Józefa Modelskiego, przewodniczącego Rady Telekomunikacji, prezesa Fundacji Wspierania Rozwoju Radiokomunikacji i Technik Multimedialnych. Jako główne kryteria oceny przyjęto innowacyjność rozwiązań technicznych, wpływ usprawnień na efektywność działania firmy, a także skalę korzyści finansowych i jakościowych, jakie zrealizowane projekty przyniosły wyróżnionym firmom.

Spośród finalistów wyłonionych w poszczególnych kategoriach w 11 regionach kraju Kapituła Konkursu wybierze sześciu laureatów. Uroczysta prezentacja zwycięskich projektów oraz  wręczenie nagród laureatom konkursu "Przedsiębiorstwo Plus Technologia" odbędzie się podczas sesji plenarnej Kongresu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Mobilność - Integracja - Nowe możliwości

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl