SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Po dwuletniej przerwie wracają MocArty RMF Classic

Ruszyła 11. edycja plebiscytu MocArty, organizowanego przez radio RMF Classic. To specjalna edycja - związana z jubileuszem 20 -lecia rozgłośni. Ostatnia edycja plebiscytu została zorganizowana w 2020 roku.

Fot. RMF ClasssicFot. RMF Classsic

W tym roku słuchacze mogą zgłaszać swoich kandydatów w czterech kategoriach: Człowiek Roku, Wydarzenie Roku, Muzyka Filmowa Roku i MocNa Rzecz.

- Po raz kolejny dajemy wszystkim miłośnikom sztuki możliwość wyróżnienia i nagrodzenia najwybitniejszych twórców, artystów i ich dzieł oraz dokonań. MocArty to wyjątkowe wydarzenie, bo zwycięzców nie wybiera wąskie grono jury, ale wszyscy zainteresowani szeroko pojętą kulturą- komentuje Paweł Pawlik, dyrektor programowy RMF Classic.

Zgłaszać można najbardziej wartościowe projekty, pomysły, produkcje, inicjatywy i dokonania twórców i artystów w 2022 roku. Spośród nadesłanych propozycji wybranych zostanie pięciu nominowanych w każdej kategorii – na nich będzie można głosować w drugim etapie plebiscytu. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni na uroczystej gali 9 marca w Restauracji Concept 13 w Warszawie.

Czym jest nagroda RMF Classic

MocArty to jedno z najważniejszych wyróżnień, przyznawanych przez polską publiczność twórcom kultury i sztuki. Pierwsza edycja została zorganizowana w 2010 roku. Od tego czasu statuetkami zostali wyróżnieni m.in. Leszek Możdżer, Hans Zimmer, Robert Więckiewicz, Ewa Błaszczyk, Tomasz Kot, Tomasz Bagiński, Janusz Gajos, Olga Tokarczuk, Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, krakowski MOCAK czy Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Poprzednia edycja została rozstrzygnięta w 2020 roku. Człowiekiem Roku 2019 została Ewa Zgrabczyńska – dyrektorka Ogrodu Zoologicznego w Poznaniu, która została doceniona „za niezwykłe osobiste zaangażowanie i determinację podczas akcji ratowania tygrysów przewożonych z Włoch przez Polskę za naszą wschodnią granicę”. Natomiast tytułem Wydarzenia Roku 2019 ogłoszono sukces filmu „Boże ciało” w reżyserii Jana Komasy. Z racji obostrzeń pandemicznych odwołano wówczas uroczystą galę. 

RMF Classic to ponadregionalna, obecna w 21 największych polskich miastach rozgłośnia, nadająca głównie muzykę filmową, a także klasyczną, piosenkę poetycką czy operę. Adresuje swój program do słuchaczy dojrzałych i wymagających. Ponad połowa należy do core targetu stacji - jest w wieku 30-54 lata. Udział RMF Classic pod względem słuchania w okresie od września do listopada 2022 roku wyniósł 1,5 proc.

Dołącz do dyskusji: Po dwuletniej przerwie wracają MocArty RMF Classic

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl