SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Monika Olejnik odchodzi z Radia ZET. Konrad Piasecki poprowadzi audycję "Gość Radia ZET"

Konrad Piasecki dołączy od września do zespołu Radia ZET. Od poniedziałku do piątku poprowadzi „Gościa Radia ZET”. Zastąpi Monikę Olejnik, która odchodzi z rozgłośni.

Monika Olejnik, fot. akpaArticle

- Naszym celem jest kultywowanie najwyższych standardów dziennikarstwa i zapewnienie słuchaczom atrakcyjnej, nietuzinkowej oferty programowej - mówi Jarosław Paszkowski, redaktor naczelny Radia ZET. - Chcemy wnieść nową energię i spojrzenie do formuły programów społeczno-politycznych, zachowując charakterystyczną dla stacji dociekliwość i neutralność w przedstawianiu kluczowych dla Polaków tematów. Mamy nadzieję, że zmiany te spełnią oczekiwania naszych aktualnych i przyszłych słuchaczy - podsumowuje.

 

Konrad Piasecki poprzednio przez 22 lata był związany z RMF FM, gdzie od poniedziałku do piątku prowadził poranne rozmowy z cyklu „Kontrwywiad RMF FM”. Co piątek jest natomiast gospodarzem „Piaskiem po oczach” w TVN24. W ub.r. był nominowany do Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego oraz otrzymał tytuł Dziennikarza Roku.

Zarząd Grupy Eurozet zaproponował Monice Olejnik kontynuowanie współpracy ze stacją i dalsze prowadzenie weekendowego programu „7 Dzień Tygodnia”, na co dziennikarka nie przystała. - Bardzo wysoko cenimy dorobek i warsztat Moniki. Na antenie Radia ZET jest przestrzeń dla wielu wybitnych osobowości z korzyścią dla słuchaczy. Jest miejsce i dla Konrada Piaseckiego i Moniki Olejnik. Obydwoje są wybitnymi dziennikarzami, choć różni ich styl prowadzenia wywiadów. Na tej różnorodności nam zależało - wyjaśnia Jarosław Paszkowski.

- W imieniu zespołu Radia ZET i całej Grupy dziękuję Monice Olejnik za 15 lat współpracy, olbrzymi wkład w rozwój rozgłośni i zaangażowanie w budowanie jej renomy i pozycji rynkowej. Życzymy Monice dalszych sukcesów w działalności dziennikarskiej - mówi Andrzej Matuszyński, prezes zarządu Eurozet.

Olejnik będzie prowadzić program „Gość Radia ZET” i „7 dzień tygodnia” do zmiany ramówki na wakacyjną na przełomie czerwca i lipca.

Według badania Radio Track od lutego do kwietnia br. udział Radia ZET w rynku radiowym wyniósł 13,6 proc.

Dołącz do dyskusji: Monika Olejnik odchodzi z Radia ZET. Konrad Piasecki poprowadzi audycję "Gość Radia ZET"

75 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Dominator
Jeszcze może by tak Konrad zaczął prowadzić swój program co dziennie o 20 w TVN 24 i by było świetnie.
odpowiedź
User
CD
Do września i tak słuchalność padnie na pysk.
odpowiedź
User
Ania
Jeszcze zarząd i zrobi sie optymistycznie...
odpowiedź