SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Na razie bez zgody KRRiT na start Eski Rock Extra

W środę członkowie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji dyskutowali m.in. o wniosku dotyczącym zmiany nazwy Muzo.FM na Eska Rock Extra. Z informacji Wirtualnemedia.pl wynika, że zdaniem regulatora, jego rozpatrzenie powinno nastąpić dopiero po zmianach w strukturze własnościowej stacji. 
 

Article

Pod koniec października 2022 roku Grupa ZPR Media, w której portfolio są m.in. Radia Eska, Eska Rock, VOX FM i SuperNova poinformowała, że kupuje od Telewizji Polsat Muzo.FM. Zapowiedziano, że w związku z tym po ośmiu latach z eteru zniknie Muzo.FM. Jego miejsce miała zająć Eska Rock, która nadaje tylko w stolicy. Radia Muzo.FM można słuchać w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Kielcach, Olsztynie i Bydgoszczy.

Transakcja miała zostać sfinalizowana w I kwartale 2023 roku. Choć mamy już IV kwartał, to nadal stacja nie zmieniła właściciela. - Transakcja nie została jeszcze sfinalizowana. Trwa z przyczyn formalno-prawnych. Nic się tutaj nie zmienia. Transakcja jest robiona. Mam nadzieję, że już niebawem Muzo.FM zmieni właściciela – mówił podczas konferencji Stanisław Janowski, prezes Polsatu.

Rebranding dopiero po zmianie właściciela?

Niedawno kontrolowana przez Polsat spółka Muzo.FM wystąpiła do KRRiT z wnioskiem o zmianę nazwy stacji radiowej Muzo.FM. Teresa Brykczyńska, rzeczniczka prasowa regulatora informowała nas, że nadawca chce, aby teraz rozgłośnia działała pod nazwą Eska Rock Extra.

Członek KRRiT prof. Tadeusz Kowalski w rozmowie z Wirtualnemedia.pl potwierdza, że temat był poruszany podczas środowego posiedzenia. Wątpliwości miało wzbudzić słowo „Extra”, które nie występuje w języku polskim. Co ważniejsze, zdaniem Rady nadawca najpierw powinien wystąpić o zgodę na zmianę podmiotu, który sprawuje kontrolę nad programem na ZPR Media.

Dopiero po tej decyzji, KRRiT może zgodzić się na zmianę nazwy. Właściciel marki Eska Rock wcześniej zgodził się na jej wykorzystanie. Regulator chce jednak, żeby wcześniej została zakończona procedura związana ze zmianą właściciela. Później stacja będzie mogła używać nazwy związanej z nowym posiadaczem koncesji.

Reorganizacja w Muzo.FM

Dwa miesiące temu informowaliśmy, że zarejestrowano spółkę Muzo Media. Została ona wydzielona ze spółki Muzo.fm, która jest nadawcą stacji radiowej o tej samej nazwie. Część majątku przeniesiona do Muzo Media ma dotyczyć Działu Produkcji Podcastów oraz Działalności Inwestycyjnej. Jej wartość wydzielono na 30,2 mln zł. Ta spółka ma nadal należeć do Grupy Polsat Plus. Pozostała część Muzo.FM zostanie sprzedana Grupie ZPR Media.

- Mamy nadzieję, że już niebawem staniemy się właścicielem radia Muzo.FM. Polsat złożył wniosek do sądu w sprawie wydzielenia spółek. Podejrzewam, że na rozstrzygnięcie potrzeba ok. dwóch miesięcy, a to oznacza, że jest szansa, by w rocznicę ogłoszenia kupna Muzo.FM przez naszą Grupę sfinalizować transakcję. To jest realne - mówił wówczas Zbigniew Benbenek, szef Grupy ZPR Media.

Od początku roku trwają przygotowania do zmiany właściciela. Radio Muzo.FM zaczęło wówczas nadawać z budynku przy ul. Jubilerskiej w Warszawie, gdzie mieszczą się siedziby stacji radiowych związanych z Grupą ZPR Media (w tym Eska Rock). W lipcu przejmowana rozgłośnia zaczęła emitować nowe dżingle, które przypominają oprawę dźwiękową Eski Rock. Zmodyfikowano playlisty, aby profil stacji był zbliżony.

Niedawno Grupa ZPR Media złożyła wniosek do KRRiT o zmianę nazwy Radia SuperNova na Eska 2. KRRiT zgodziła się na to przed tygodniem. Ponadregionalna sieć ma dalej grać polskie utwory. W Urzędzie Patentowym RP trwa też rejestracja znaków słownych Eska Gold i Eska World. Czy planowany jest rebranding VOX FM lub Radia Plus na te marki? - Uprzejmie informuję, iż strategia marek na ten moment pozostaje tajemnicą firmy - wyjaśniała w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Magdalena Godzik, PR managerka Grupy ZPR Media.

Z badania Radio Track wynika, że w grupie 15-75 lat od sierpnia do końca października br. udział w czasie słuchania Muzo.FM wyniósł 0,3 proc. Od maja do końca lipca było to 0,5 proc., od lutego do końca kwietnia 0,6 proc., natomiast od listopada ub.r. do końca stycznia br. 0,4 proc.

Dołącz do dyskusji: Na razie bez zgody KRRiT na start Eski Rock Extra

28 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
LeszeK
Czyli Muzo wraca do Polsatu. Koniec przedstawienia. Już po wyborach. Można się rozejść.

A tak na marginesie: Wy tam na Jubi wiedzieliście o tym od początku, czy po prostu daliście się ograć jak dzieci?
odpowiedź
User
vb
Czyli nie będzie Eski Traktor i Eski Rozrzutnik?
odpowiedź
User
Iho
Mądrale, podpowiem Wam za darmo. Złóżcie wniosek o nazwę Eska Rock EKSTRAKT. Dzięki temu nie utkniecie już na etapie słownika.
odpowiedź