SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Muzo.FM z nową oprawą dźwiękową. Dżingle i liner jak w Esce Rock

Od kilku dni Muzo.FM między piosenkami emituje nowe dżingle. Ich brzmienie bardzo przypomina oprawę dźwiękową Eski Rock. Stacja zaczęła też używać hasła "Gramy, co chcemy", które jest linerem konkurencyjnej stacji. - Ono bardziej pasuje do rockowego brzmienia stacji - słyszymy.

Article

Pierwsze zmiany w oprawie dźwiękowej stacji słuchacze Muzo.FM wychwycili w niedzielę (9 lipca) w godzinach wieczornych. Informację tę potwierdza Magdalena Godzik z Grupy ZPR Media: - Po zmianach muzycznych, które zdecydowanie zbliżyły bazę muzyczną Eski Rock i Muzo.FM, postanowiliśmy także wprowadzić wspólne elementy oprawy anteny, a hasło pozycjonujące "Gramy, co chcemy" bardziej pasuje do rockowego brzmienia stacji.

Od marca br. format muzyczny Muzo.FM jest bardzo zbliżony do formatu Eski Rock. Z playlisty zniknęło bardzo wiele piosenek, głównie popowych, które do tej pory grało tylko Muzo.FM. Pojawiły się w ich miejsce nowości oraz starsze nagrania znane z Eski Rock. Obie stacje muzycznie brzmią teraz niemal identycznie.

Kiedy Muzo.FM zostanie kupione od Polsatu?

Informacja, że obie stacje upodobniły się w ostatnich miesiącach do siebie nie dziwi. Pod koniec października ub.r. ogłoszono, że Telewizja Polsat sprzedaje Muzo.FM Grupie ZPR Media. Nowy właściciel planował na częstotliwościach analogowych zajmowanych przez tę rozgłośnię uruchomić Eskę Rock, która obecnie nadaje tylko w stolicy. A Muzo.FM to ponadregionalna sieć. Stację słychać w dziewięciu miastach: Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Kielcach, Olsztynie i Bydgoszczy.

W komunikacie wysłanym ponad osiem miesięcy temu do mediów podkreślono, że Eska Rock od dawna jest liderem wśród rockowych stacji radiowych nadających w stolicy. - Dzięki przejęciu mamy ambicję zająć pozycję lidera w Polsce - zapowiedział Zbigniew Benbenek, szef Grupy ZPR Media. W rozmowie z nami dodał, że Grupa ZPR Media chce nabyć 100 proc. udziałów Polsatu w spółce Muzo.FM. Ale by tak się stało, potrzebna jest decyzja Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. - Gdy tylko dostaniemy zgodę od KRRiT na zmianę nazwy, od razu zaczniemy nadawać na częstotliwościach Muzo.FM jako Eska Rock. Nawet jeśli nie zostanie sfinalizowana transakcja zakupu rozgłośni - zapowiadał na początku grudnia ub.r. Zbigniew Benbenek.

Tak się jednak nadal nie stało. Gdy pytamy Magdalenę Godzik, czy już została sfinalizowana transakcja zakupu Muzo.FM od Telewizji Polsat, pada krótka odpowiedź: - Proces trwa.

Więcej zmian nie będzie

Zapytaliśmy też, czy ujednolicenie oprawy dźwiękowej obu stacji oznacza, że wkrótce zaczną one nadawać wspólny program. - Tak jak już wcześniej informowaliśmy, planujemy na częstotliwościach Muzo.FM emitować program Eski Rock - mówi nam Magdalena Godzik. Nie potrafiła odpowiedzieć na pytanie, czy marka Muzo.FM zniknie z rynku radiowego ani czy do KRRiT trafiło już pismo w sprawie zmiany nazwy z Muzo.FM na Eskę Rock.

Jednocześnie Magdalena Godzik zapowiada, że w najbliższym czasie nadawca nie planuje więcej zmian na antenie Muzo.FM.

Studio Muzo.FM tam, skąd nadaje Eska Rock

W stacji pozostało tylko kilka osób z dawnej obsady. "Halo Muzo", dotychczasowe popołudniowe pasmo, w którym Idalia Tomczak i Konrad Olszewski rozmawiają ze słuchaczami na zaproponowane przez gospodarzy programu tematy, jest teraz emitowane o poranku (w godz. 7-10). Dalej w ramówce są już pasma towarzyszące: w godz. 10-13 prowadzi je Michał Cieślik (na czas urlopu zastępowany przez Pawła Oksanowicza), w godz. 13-16 - Robert "Pegaz" Zawieja, w godz. 16-19 - Marta Trybura, a w godz. 19-22 - Kamil Szabłowski.

Od stycznia ekipa Muzo.FM nadaje program z nowego studia. Dziennikarze rozgłośni opuścili biurowiec Blue Point przy al. Stanów Zjednoczonych w Warszawie należący do spółki Polskie Nieruchomości, której udziałowcem jest Tobias Solorz. Teraz siedziba Muzo.FM znajduje się przy ul. Jubilerskiej w Warszawie, w tym samym budynku, gdzie swoje studia mają Radio Eska, Eska Rock, VOX FM, Radio SuperNova i Radio Plus.

Z najnowszego badania Radio Track (kwiecień-czerwiec 2023 r.) realizowanego przez pracownię Kantar Polska wynika, że udział Muzo.FM pod względem słuchania w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 0,5 proc. W analogicznym okresie 2022 r. było to 0,6 proc.

Dołącz do dyskusji: Muzo.FM z nową oprawą dźwiękową. Dżingle i liner jak w Esce Rock

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
.
Kogo to, przecież to się nie nadaje do słuchania czy to się nazywa Eska czy Muzo...
odpowiedź
User
gbartosz83
A kiedy skończy się bajzel z Eskami telewizyjnymi? One są częścią Polsatu prawie już 5 lat.
odpowiedź
User
Piotr
Gdzie jest pan Świrski?
Obcy podmiot gospodaruje sobie koncesja konkurencyjnej rozgłośni...
Coraz bardziej mam wrażenie, że była to celowa robota by rozwalić Muzo fm za to, że za bardzo śmiali się z Pis-u.
To samo spotkało w 2017 roku SuperStacje, za to że dziennikarze owej stacji byli zbyt krytyczni wobec rządu..
odpowiedź