SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mniej kanałów i mniejszy zasięg MUX L3. MWE zakończyło współpracę z Emitelem

Wraz z końcem czerwca grupa MWE Networks i Emitel zakończyły współpracę przy lokalnym multipleksie dostępnym w województwach łódzkim i śląskim. Większość nadajników została wyłączona, co spowodowało znaczne ograniczenie zasięgu. - Teraz przyszedł czas na uniezależnienie się od zewnętrznych firm przy nadawaniu MUX L3 - komentuje nam Michał Winnicki.

MUX L3 to lokalny naziemny multipleks telewizyjny należący do Grupy MWE Networks, który do końca czerwca br. można było odbierać w m.in. Kamieńsku, Tomaszowie Mazowieckim i Częstochowie. Wraz z zakończeniem współpracy Winnickiego z Emitelem przy MUX L3 sygnał z nadajników obecnych w tych trzech miastach został wyłączony na początku lipca.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Spowodowało to gwałtowny spadek zasięgu multipleksu, który aktualnie emituje sygnał z tylko jednego tymczasowego nadajnika, nadawca nie ujawnia z jakiego. Wkrótce MUX L3 ma zacząć nadawać z nadajników zlokalizowanych w Częstochowie, Tomaszowie Mazowieckim i Mąkolicach. Aktualnie trwają prace w tym zakresie.

W celu zwiększenia zasięgu, zmniejszono liczbę kanałów na MUX L3

Aby zwiększyć zasięg MUX L3, Grupa MWE Networks postanowiła zmniejszyć liczbę kanałów obecnych w multipleksie. W ostatnich dniach zniknęły takie stacje, jak m.in. Red Carpet TV i Xtreme TV. W ofercie nadal dostępne są kanały należące do TV Puls czy TVC. MUX nadal emituje sygnał w starym systemie naziemnym (nie obejmuje go obowiązek przejścia na DVB-T2/HEVC).

- Od początku wszystkie działania jako nadawca i operator DVB-T i DVB-T2 staramy się realizować własnymi siłami. MUX L4 (Wrocław-Świdnica) bez pomocy zewnętrznego operatora jest nadawany od 2021 roku. MUX L1 (Jelenia Góra) już od samego początku uruchomiliśmy z własnej infrastruktury telekomunikacyjnej. Teraz przyszedł czas na uniezależnienie się od zewnętrznych firm przy nadawaniu MUX L3 (Częstochowa-Kamieńsk-Tomaszów Mazowiecki) - komentuje portalowi Wirtualnemedia.pl Michał Winnicki.

- Posiadamy własny dział radiodyfuzji, którego kierownikiem jest Pan Robert Berger - jeden z najwybitniejszych ekspertów od nadawania naziemnego (pracował wcześniej m.in. w firmach Emitel, Bcast oraz INFO-TV-FM). W naszej flocie znajdują się anteny, nadajniki, multipleksery oraz enkodery najnowszej technologii od najlepszych zachodnich dostawców: Kathrein Broadcast, Tredess, Egatel, MediaKind oraz Harmonic - opisuje.

Jak informuje nas Winnicki, posiadając rezerwację częstotliwości na multipleksy lokalne „aż do 2030 roku jedynym rozsądnym posunięciem jest utrzymywanie własnych obiektów nadawczych i posiadanie nad nimi pełnej kontroli”.

Grupa MWE Network nadal kontynuuje współpracę z Emitelem w innych obszarach. - Kontynuujemy współpracę z firmą Emitel przy nadawaniu programu Antena HD na MUX1 - mówi nam Michał Winnicki.

Dołącz do dyskusji: Mniej kanałów i mniejszy zasięg MUX L3. MWE zakończyło współpracę z Emitelem

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
bum
Proponuję jeszcze własnymi siłami produkować sam nadajnik, aby uniezależnić się od producentów elektroniki.
odpowiedź
User
nbt
I produkować elementy elektroniczne i elektryczne, aby uniezależnić się od producentów komponentów :) Wesoło się czyta takie teksty MWE, w ogóle podobają mi się ich PR, gdzie wydaje się, że to jakieś ogromne korpo, a to w zasadzie grupa ziutków nadających śmieciowe kanały z kabaretami. Chociaż trzeba im przyznać, że znaleźli sobie niszę z tymi multipleksami lokalnymi.
odpowiedź
User
Zapol
Mux l-3 niech wróci do Łodzi !!!
odpowiedź