SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nadawca ITV przegrał w sądzie z KRRiT, zapłaci 100 tys. zł za reklamy zagrażające dzieciom

Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił odwołanie spółki Telestar, nadawcy ITV, od decyzji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, która nałożyła na stację 100 tys. zł kary za emisję m.in. zbyt długich pasm telesprzedaży oraz reklam zagrażających rozwojowi małoletnich.

fot. Shutterstock.com Article

O nałożeniu kary Krajowa Rada zdecydowała 8 lipca 2013 roku. Regulator podjął decyzję o ukaraniu spółki nadawcy programu ITV za uporczywe naruszanie ustawy o rtv. Analiza programu  dokonana przez regulatora wykazała m.in. przerywanie audycji przeznaczonych dla dzieci w celu nadania reklam lub telesprzedaży. Ponadto, nadawca nie oznaczał odpowiednio bloków reklamowych i pasm z telesprzedażą. W ocenie KRRiT w analizowanych przekazach rozpowszechniano fragmenty filmów pornograficznych.

Spółkę Telestar ukarano kwotą 100 tys. zł, ale nadawca odwołał się od tej decyzji. Warszawski Sąd Okręgowy odrzucił odwołanie nadawcy, stwierdzając, że nie jest ono zasadne, zaś nałożona kara znajduje uzasadnione podstawy co do meritum sprawy oraz wysokości.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nadawca ITV przegrał w sądzie z KRRiT, zapłaci 100 tys. zł za reklamy zagrażające dzieciom

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Daffar
Dlaczego piszecie o tym dopiero teraz, skoro sprawa jest z 2013? I jakim cudem Top Model jest programem dla DZIECI?
8 9
odpowiedź
User
Do Daffara
Chyba dla twoich dzieci
9 8
odpowiedź