SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nagroda od BCC dla Dziennika Bałtyckiego

Ostre pióro od BCC dla Dziennika Bałtyckiego

Buisness Centre Club uhonorował Macieja Siembiedę, redaktora naczelnego "Dziennika Bałtyckiego" za walkę o budowę autostrady A-1 na Pomorzu. Ostre Pióro - to nagroda przyznawana od 6 lat dziennikarzom prasowym, radiowym, telewizyjnym i agencyjnym z całej Polski, którzy w swojej pracy zawodowej propagują zasady przedsiębiorczości, wspierają ideę wolnego rynku i szerzą edukację ekonomiczną. Wręczenie wyróżnienia nastąpi w najbliższy poniedziałek w warszawskiej siedzibie BCC.

Walkę o budowę A-1 "Dziennik Bałtycki" zaczął 1 sierpnia 2003 roku. Codziennie reporterzy Dziennika donoszą o tym, co zrobili politycy, aby rozpoczęto prace. Przepytano w ten sposób kilkudziesięciu pomorskich parlamentarzystów. Redakcja złożyła do prokuratury zawiadomienie o przestępstwie - z powodu braku autostrady na dwóch krajowych drogach pomorskich w ostatnich latach zginęło ponad 130 osób. Zebrano ponad 6 tys. podpisów pod petycją do Leszka Millera - premiera RP. Z inicjatywy "Dziennika Bałtyckiego" powstał Ruch Społeczny na rzecz A-1. Dziennik namówił polityków do gry w totolotka o autostradę. Siedem milionów złotych, które można było wygrać, miało być przekazane na budowę A-1. To dzięki akcji "Po pierwsze A-1" gdańszczanie zorganizowali marsz w Warszawie. Po publikacjach Dziennika do Gdańska przyjechali najważniejsi politycy, na czele z Markiem Polem, ministrem infrastruktury. Posłowie i senatorowie, ponad podziałami partyjnymi, założyli kilkunastoosobowy zespół parlamentarny do spraw budowy A-1.

Działania "Dziennika Bałtyckiego" już dostrzeżono - nagrodą Związku Miast i Gmin Morskich oraz nominacją do Grand Press.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nagroda od BCC dla Dziennika Bałtyckiego

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl