SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

"Gazeta Wyborcza" najczęściej cytowana w lutym 2019, w czołówce Wirtualnemedia.pl

W lutym tego roku media najczęściej cytowały "Gazetę Wyborczą", która wyprzedziła WP i Onet. Jednym z najczęściej cytowanych portali były Wirtualnemedia.pl - pokazuje ranking Instytutu Monitorowania Mediów.

Adam Michnik, redaktor naczelny "Gazety Wyborczej"; fot. PAP/Tomasz Gzell Article

Lutowe zestawienie najbardziej opiniotwórczych mediów otwiera "Gazeta Wyborcza", którą cytowano 4123 razy. Swoją pozycję gazeta zawdzięcza publikacjom na temat tzw. "Taśm Kaczyńskiego". Podium uzupełniają serwisu internetowe: Wirtualna Polska (2807 cytatów) oraz Onet (2711 cytatów).

Ogółem, w zestawieniu znalazły się cztery tytuły prasowe,  pięć stacji telewizyjnych, trzy radiowe oraz trzy portale internetowe.   

Najbardziej opiniotwórcze media: internet, TV, radio

Podium najczęściej cytowanych portali internetowych tworzą Wirtualna Polska, Onet oraz wPolityce.pl.  W lutym na informacje portalu Wirtualnemedia.pl powoływano się 596 razy.

Liderem w kategorii telewizji był TVN (2613 wzmianek), wyprzedzając TVN24 (2084 wzmianki) i TVP Info (1195 wzmianek).

Wśród stacji radiowych najchętniej powoływano się na informacje RMF FM. Rozgłośnia wyprzedziła PR1 oraz Radio ZET.

Najczęściej cytowane media: prasa

Spośród tytułów prasowych, obok "Gazety Wyborczej" media powoływały się w lutym na informacje "Rzeczpospolitej" (2386 cytowań) oraz "Super Expressu" (1436 cytowań).

Najczęściej cytowanym tygodnikiem, ze znaczną przewagą nad innymi tytułami, były „Sieci”, z liczbą 866 cytatów .Drugie miejsce na podium zajął tygodnik „Do Rzeczy”, a trzecie – „Newsweek”.

Wśród miesięczników, w lutym najczęściej cytowano "Forbesa" (118 wzmianek).

Najczęściej cytowane media ekonomiczne i regionalne

„Dziennik Gazeta Prawna” znalazł się na pierwszym miejscu wśród najczęściej cytowanych mediów ekonomicznych w Polsce. Drugie miejsce należy do „Pulsu Biznesu”, trzecie – do Bankier.pl.

Wśród mediów regionalnych na pierwszym miejscu uplasował się Radio Gdańsk. Podium uzupełniają Radio Kraków i "Gazeta Krakowska".

Badanie przeprowadzono na podstawie 30 024 przekazów z mediów (materiałów prasowych, publikacji w portalach internetowych oraz programów radiowych i telewizyjnych) z okresu od 1 do 28 lutego 2019 roku. Dziennikarze odnosili się do wiadomości z łamów innych mediów 30 565 razy (24  734  w portalach internetowych, 3 267 w prasie, 1 965 w telewizji i 599 w radio).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: "Gazeta Wyborcza" najczęściej cytowana w lutym 2019, w czołówce Wirtualnemedia.pl

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Taśmy
"GW" - wiadomo: Tzw. Taśmy Kaczyńskiego. "Sieci" i wPolityce.pl - odpowiedź prezesa PiS dr Jarosława Kaczyńskiego na te taśmy.
4 3
odpowiedź