SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Natur Produkt Zdrovit i Euro-Net Warszawa dużo więcej na reklamy, w dół Volkswagen Group i Aflofarm (Top10)

Aflofarm, największy polski reklamodawca obcina wydatki na media. Budżet reklamowy zmniejszył też Volkswagen Group Polska. Z kolei Natur Prodykt Zdrovit, Euro-Net Warszawa i Terg osiągnęły kilkudziesięcioprocentowe wzrosty.

fot. Shutterstock.comArticle

Od stycznia do maja br. media tradycyjne cennikowo zarobiły na reklamach 12,9 mld zł, czyli 7 proc. więcej niż rok wcześniej - wynika z analizy Wirtualnemedia.pl (na podstawie danych Kantar Media).

Najwięcej na reklamy niezmiennie wydaje firma farmaceutyczna Aflofarm Farmacja Polska. Jej budżet w omawianym okresie był o 1,1 proc. niższy niż przed rokiem i wyniósł 866,7 mln zł. Drugim największym reklamodawcą jest Lidl Polska z wydatkami w wysokości 308,8 mln zł, po wzroście w skali roku o 15 proc.

Trzecie miejsce na reklamowym podium należy do Natur Produkt Zdrovit. Ta firma wydała przez pięć miesięcy br. na wsparcie swoich marek 261,4 mln zł, 60,2 proc. więcej niż rok wcześniej.

Spośród pozostałych firm z zestawienia trzy zanotowały duże wzrosty nakładów reklamowych. Euro-Net Warszawa zwiększył wydatki o 47,5 proc., do 169,2 mln zł, firma Terg - o 28,7 proc., do 206,3 mln zł, a Metro Group - o 27,4 proc., do 167,9 mln zł.

Z kolei o 10,5 proc. - do 186,7 mln zł - wzrosły w skali roku wydatki na reklamę producenta słodyczy Ferrero Polska. USP Zdrowie zwiększyła nakłady reklamowe o 7,2 proc., do 197,4 mln zł, zaś Orange Polska przeznaczył na promocję 160,1 mln zł, 6,3 proc. więcej niż przed rokiem.

Natomiast Volkswagen Group Polska - importer samochodów marek Volkswagen, Audi i Skoda - zmniejszył budżet reklamowy o 10,6 proc. - z 189,5 do 169,5 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Natur Produkt Zdrovit i Euro-Net Warszawa dużo więcej na reklamy, w dół Volkswagen Group i Aflofarm (Top10)

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gość
VGP importuje też SEAT-a :)
odpowiedź