SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

NeoNet zaczął zwolnienia grupowe. Część sklepów do zamknięcia

Sieć elektromarketów NeoNet, będąca w trakcie postępowania sanacyjnego, zapowiedziała zwolnienia w swojej centrali. Firma zamierza też zamknąć część sklepów stacjonarnych.

Sklep NeoNet, fot. materiały prasoweSklep NeoNet, fot. materiały prasowe

W komunikacie NeoNetu zapowiedziano, że w ramach zwolnień grupowych zamierza pożegnać się z 80-100 pracownikami swojej centrali. Firma zatrudnia w niej 377 osób w pięciu grupach zawodowych, wszystkie te grupy zostały uwzględnione w planach redukcji etatów.

NeoNet zapewnia, że część pracowników otrzyma propozycję kontynuowania pracy w innych strukturach firmy. - Pracownicy mają zagwarantowane odprawy, których wysokość będzie uzależniona od stażu pracy. Wobec pracowników zachowany zostanie okres wypowiedzenia przewidziany przepisami prawa oraz zapisami w umowie - wylicza spółka.

Zwolnienia grupowe w NeoNet

Firma podkreśla również, że pomoże zwolnionym pracownikom odnaleźć się na rynku pracy w ramach programu outplacement’owego. - Zapewnimy pomoc w przygotowaniu CV i symulacji przyszłych rozmów rekrutacyjnych oraz przygotujemy listy referencyjne. Dodatkowo dział HR NEONET poleci wytypowanych pracowników firmom rekrutacyjnym, aby jak najszybciej włączyć te osoby w rynek pracy w branży retail. Przygotowywany jest także dodatkowy pakiet wsparcia w ramach współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy - opisuje.

Ponadto NeoNet zdecydował o likwidacji niektórych sklepów stacjonarnych, zatudnione tam osoby także stracą pracę (dostaną odprawy i wsparcie w ramach programu outplacement’owego). - Taki proces już się rozpoczął i część sklepów została lub w najbliższych miesiącach zostanie zamknięta - zaznacza spółka. Nie podaje, z ilu swoich placówek zrezygnuje.

W roku obrotowym zakończonym w marcu ub.r. cała grupa kapitałowa NeoNet zatrudniała średnio 2 517 osób, o 167 mniej niż rok wcześniej.

NeoNet zapewnia, że zamknięcie części sklepów „nie wpływa i nie wpłynie na trwające i przyszłe procesy zakupowe Klientów sieci NEONET, nabywających produkty w sklepach stacjonarnych oraz za pośrednictwem strony internetowe”. - Choć nie unikniemy redukcji etatów i likwidacji wybranych sklepów w procesie restrukturyzacji, to nadal NEONET pozostanie jedną z największych firm w branży retail na rynku AGD/RTV/GSM/IT w Polsce - podkreśla.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Wniosek NeoNetu o otwarcie postępowania sanacyjnego został zaakceptowany na początku grudnia ub.r. przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu. Pozwolono obecnemu zarządowi dalej kierować spółką, a na na zarządcę wyznaczył firmę Kancelaria Restrukturyzacyjna.

NeoNet podkreślił, że strategia restrukturyzacji „ma poprawić sytuację przedsiębiorstwa, w tym spłacić dotychczasowych wierzycieli oraz zapewnić spółce stabilizację na przyszłość”, a w ramach sanacji „nastąpi reorganizacja firmy ukierunkowana na rozwiązanie aktualnych trudności i umożliwienie dalszego rozwoju biznesowego w kolejnych kwartałach 2024 roku”.

Sklepy NeoNet: spadek przychodów i strata

W minionym roku obrotowym, od kwietnia 2022 do marca ub.r., grupa kapitałowa NeoNet zanotowała spadek przychodów z 2,91 do 2,76 mld zł i kosztów operacyjnych z 2,89 do 2,74 mld zł. Zysk operacyjny zmalał z 25,25 do 12,4 mln zł, a przy wzroście kosztów finansowych z 12,1 do 25 mln zł rentowność netto pogorszyła się z 22,22 mln zł zysku do 1,48 mln zł straty.

Na koniec marca br. kapitały własne firmy wynosiły 211,06 mln zł, wobec 202,53 mln zł rok wcześniej.

W roku obrotowym do marca 2021 roku grupa NeoNet przy 2,82 mld zł przychodów zarobiła na czysto 31,44 mln zł, a rok wcześniej osiągnęła 2,16 mld zł wpływów i 11,16 mln zł zysku netto. Łącznie do marca ub.r. zarobiła na czysto 86,43 mln zł zysków netto. 99,5 proc. akcji NeoNetu ma prezes spółki Marek Majewski.

W poniższej grafice bieżący rok obrotowy to okres od kwietnia 2022 do marca ub.r., a poprzedni -  od kwietnia 2021 do marca 2022 r. 
 

Dołącz do dyskusji: NeoNet zaczął zwolnienia grupowe. Część sklepów do zamknięcia

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
On
Kupowalem kiedys plazme panasonica smiga do tej pory
odpowiedź
User
gość
No i macie swój internet. Zyski dla informatyków, a reszta na zieloną trawkę. To samo kasy bezobsługowe - klient zostaje darmowym pracownikiem sklepu i jeszcze się cieszy, że za darmo wykonuje pracę kasjera. Problem polega na tym , że biurokracja nigdy nie widzi problemu swojej liczebności i trzyma się pazurami tworząc stołki, które nie mają sensu . przykład - mamy pulę x złotych na program dofinansowania czegoś , ale obsługa tego zadania kosztuje 2x bo musimy upchać swoje rodziny w systemie.
Po prostu mamy 2 równoległe światy - komercję gdzie liczy się kasę oraz aparat któremu spada ona jak manna z nieba.
odpowiedź
User
krok
Wolny rynek i konkurencja. ME wykańcza MM, a teraz Neonety ....
odpowiedź